| Sabwy a întrebat:

Maine ma duc sa imi fac "aprovizionarea" cu rechizite, impreuna cu soramea... ea merge in clasa a 5-a si nu stiu de care caiete sa-si ea... i va trebui din cele studentesti sau din cele mici?

Răspuns Câştigător
| anda_1885 a răspuns:

Caietele studentesti nu sunt obligatorii, doar daca cere profesorul, dar pentru orice eventualitate poti sa iei studentesti

8 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Trebuie de alea studentesti si la romana si la matematica iar restul mici si de geografie, biologie,...

| Diva a răspuns:

Nu neaparat studentesti poate sa-si cumpere si caiete mici.Bafta la cumparaturi

| Jonsdottir a răspuns:

Nu conteaza, eu folosesc caiete studentesti din clasa a 3-a ca sa nu imi cumpar altul mic o data la 2-3 saptamani tongue

By Dy
Xo~Xo

| marry a răspuns:

Cum a zis si marc3ll..la romana si matematica ar fi bine sa aiba studentestiwinking

| Liza0o0 a răspuns:

Eu zic sa cumperi 2 mici si 2 studentesti... la mine nu a fost obligatoriu studentesti, dar trebuie sa aiba grija sa nu le piarda, ca altfel ii scade nota (o spune cineva patit laughing ) oricum ...baftabig grin

| lara7 a răspuns:

Buna...pai...la noi in clasa 5...ne-o cerut caiete studentesti pentru ce scriem in clasa...si caiete mici pentru teme...caietele de bio, geogra... pot fi cum vrea ea... dar alea mari sunt mai folositoare,,, mai durabile...depinde de diriginte...de profesor...eu zic sa iei niste caiete, dar nu multe... dirigintele o sa le zica in prima zi de scoala ce le trebuie... sper ca te-am ajutat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mici cu siguranta, mie in clasa a5a mi-a cerut la mathe caiete mici de 200 de file...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Studentesti

Întrebări recente