| lya18 a întrebat:

Mama mea a fost plecata un timp si mi-a lasat in grija cateva milioane... spunandu-mi sa iau din bani doar daca e ceva urgent. iar eu am cam cheltuit 1 mil jumate, pe tot felul de prostii. Trebuie sa vina, iar eu nu stiu ce sa mint ce sa i spun pe ce am cheltuit atat. Niste idei "?

7 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui adevarul.O sa bombane putin(putin mai mult) ce-i drept, dar pe buna dreptate.Ea ti-a incredintat banii ceea ce inseamna ca avea incredere in tine si tu ai dezamagito dar asta e, iti recunoti greseala si accepti consecintele.
Te duci la ea chiar inainte sa te intrebe si recunosti ceea ce ai facut.Greseala recunoscuta este jumatate iertata.

| wintage a răspuns:

Cauti in casa ceva ce n-a observat altadata, un top de hartie, carte de la scoala, etc, si ii spui ca pe asta ai dat banii.

| furios4you a răspuns:

Spune-i ca tot ce ti-ai cumparat era in regim urgent

| venusdoom a răspuns:

Ii spui ca ai avut nevoie de mancare si ti ai mai luat ceva intre timp...

| meedanyy a răspuns:

Ai fost la film cu niste colegi...ao mai fost prin nu stiu ce parc, ti.ai mai luat o shaorma, ai fost la un suc...

| RaMonaaaBaa a răspuns:

Pai,u doar nu te duceai la scoala fara bani nu?raised eyebrows azi putin maine puti, se strange... big grin

| Steffffff a răspuns:

Nu o minti! nu rezolvi nimic. sau daca chiar insisti spui ca ati avut bani de dat la scoala pentru organizarea zilei de nasptere la un colag. a trebuit sa platesti pentru culegere. amm. cama sta ar fi.happy