| traficanta a întrebat:

Mama mea e plecata la tara pentru ca bunica mea e f bolnava si trebuie sa aiba grija de ea.Deci.eu o sa trebuiasca sa invat sa am grija de mine singurahappy O sa incep scoala singura. si din seara asta o sa dorm singurastraight face dati'mi si mie niste sfaturi. ce sa fac cum sa fac.sa ma descurc singura. mi-a lasat niste bani si probabil o sa mai vina pe acasa. dar totusi cum ma obisnuiesc eu sa traiesc singura pentru o perioada de timp?happy si in seara asta ce fac daca nu pentru sa dorm?laughing mersi de sfaturi :*

Răspuns Câştigător
| maya007 a răspuns:

Pai...1.sa nu cheltui bani aiurea
2. ai grija sa ai usa intotdeuna incuiata pe dinauntru
3. vb cu mama ta zilnic si spune-i ce ai mai facut
4.invita niste prietene, eventual una mai buna sa doarma la tine(bineinteles ca trebuie sa o anunti pe mama ta)
5.vezi sa nu dai foc la casa(doamne fereste)
6. fa-i o surpriza mamei tale cand se intoarce
7.sa nu faci prostii
8.incearca sa iei tote mari
9.sa mai faci si tu curatenie
10. probabil o sa te simti singura deci mai iesi cu niste prietene(nu profita de faptul ca mama ta nu e acasa ca sa stia pana tarziu sau sa faci mai stiu eu ce)
11. sa fi cuminte si sa te gandesti la siguranta ta!

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ai motive ca sa nu poti dormi? Dar tatal tau nu-i cu tine? Daca intrebi doctorul de ce nu dorm copiii, o sa-ti raspunda: alimentatie necorespunzatoare, prea putin sport si prea mult.computer,televizor.Aduna-ti toate fortele si fa-ti un plan cum s-o dai gata pe mama ta.Dovedes-te-i ce fata cuminte si harnica si desteapta si.are.

| Asiryx a răspuns:

Gaseste-ti ocupatie pentru dupa invatat laughing

De ex gaseste o persoana pe internet pe care nu o cunosti si converseaza cu ea happy (Ore Intregi )

Scapi de plictiseala garantat happy

| mihamihaela1234 a răspuns:

Party all the nighthappy

Răspuns utilizator avertizat