| oPortocală a întrebat:

am si eu mica problema. big grin.
Deci de curand a fost ziua mea si am strans 3 milioane si vreau sa imi cumpar un Nokia c3-00 care costa cam 3 milioane jumate- 4 milioane. happy.
Intai trebuie sa vorbesc cu mama. dar nu stiu cum sa ii spun ca vreau un telefon nou. dar totusi ca am aproape toti bani.
Apoi trebuie sa vorbesc cu tata. ca chiar nu stiu ce o sa zica :-s.
Deci cum ar trebuie sa ii conving big grin.

Funda raspunsului care functioneaza big grin. Pa

Răspuns Câştigător
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Http://www.cel.ro/......l/..uitate aici...ar trebuii sai convingi aratandule cat de bun este telefonul si ca ar merita cumparat

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai, incearca sa mai faci rost de inca 800, 900 de mii de lei, adica cat iti mai trebuie pentru telefon.

| deliaa_5419 a răspuns:

Deci zii direct"mami vreau un telefon nou" daca zice ca nu."hai ca am aproape toti bani imi mai trebuie putin" eu i-am zis tatalui ca vreau si a zis ca o sa imi ia fara sa ii zic ca ii dau bani dar o sa ii dau macar jumatehee hee

| ionalexandru98 a răspuns:

Intr-adevar e un telefon destul de bun si rezistent.Mai stai pana strangi toti banii, sau macar 50 lei.Dar in timpul asta incearca sa te plangi de telefonul tau vechi parintilor(ca merge incet ca nu stiu ce nu merge, n-are etc.)Apoi, dupa ce ai banii, spune-le ca ai vrea sa iti iei unul nou, dar nu amindurora deodata, ci celui cu care te intelegi tu mai bine.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Laurentiu123 a răspuns:

In primul rand iti spun cum am procedat eu adica o cale gresita si incorecta:
Am luat telefonul vechi si cu o surubelnita foarte fina am zgariat un contact de pe placa (moment in care a fos MORT). Fiind ziua mea am primit un telefon nou.
2 O patanie greu de realizat care CHIAR MI S-A INTAMPLAT : tatal meu a uitat in mall masina deschisa si mi s-a furat telefonul si mi-a cumparat altul chiar mai bun (