| Bia_6294 a întrebat:

Mi-am facut un jurnal pe un caiet mic de limba romana. Am desenat cate ceva si am scris niste lucruri despre mine, iar acum as vrea sa ii infrumusetez coperta si paginile dar nu cu stickere (ceva mai original). Idei? Chiar si poze cu desene haioasebatting eyelashes Fundaa

Răspuns Câştigător
| Deyutza a răspuns:

Ai putea să faci nişte desene amuzante şi să le colorezi, orice îţi place (ceva în genul ăsta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

şi ai putea să pui nişte poze cu tine când erai mică, când te strâmbi, amuzante etc.
sau nişte poze drăgălaşe:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

succes!:):D

7 răspunsuri:
| PikaRawrr a răspuns:

Ok! sa te ajut! Deci:pune poze din reviste, da cu parfum,
uite niste poze. poate te inspira ceva:http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://www.google.ro/......tp?/imgres

cam atat. sper sa iti placa

| AleAnyo a răspuns:

Pai, incearca sa desenezi tu ceva pe coperta, sau sa pui tatuaje pe el, sti cum sunt alea de la guma de mestecat. poti incerca si sa arzi cuperta daca vrei,,, eu asa fac si la oracole. iese super fain. si lipeste si tu niste fundite sau ceva de genul asta...shtrasuri nu stiu...
Funda?big grin

| kindness a răspuns:

Pai ai putea sa decupesi foaile acelea pe care ai scris.sa le faci cu foarfeca i diferite forme.sau sa dai foc unde-i pagini.pe la marginea paginei.ar arata bine[asa isi facuse o colega de-a mea]

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Deseneaza cele mai frumoase amintiri, pe care poti si sa le scrii in jurnal.Asta inseamna ca poti oricand ti se intampla ceva frumos sau interesant sa desenezi pe o bucata de hartie,apoi sa lipesti pe coperta sau pe prima pagina.(Dar deseneaza-le mai mici ca sa incapa mai multe; Poti sa le lipesti suprapuse).
Pe paginile care sunt cele mai importante (in functie de ce ai scris) poti sa lipesti ceva mic,de exemplu o fundita,niste stelute aurii,niste desene dragute decupate din reviste...
La intamplarile fericite deseneaza o fata vesela, la cele triste o fata suparata sau o lacrima, cand ai fost nervoasa un fulger etc.

| ExTaZy a răspuns:

Buna, ai putea sa scrii numele prietenilor tai cei mai buni, sau graff-uri...(http://www.google.ro/......tp?/images

| Lovely_6403 a răspuns:

Decupeaza din reviste si ziare litere si scrie numele tau sau altceva, ce vrei tu. Poti lipi si frunze cu initiala prietenilor tai pe ele.Si daca vrei, coperta poti sa o pictezi in toate culorile, adica sa amesteci toate culorile. Daca ai niste haine care nu-ti mai trebuie decupeaza o bucatica din materialul lor ( ar fi frumos sa fie de diferite culori, si unele dantela, altele cu buline etc. ) si apoi lipeste materialele de la hainele pe care leai taiat si lipestele pe coperta

Ai zis ca vrei ceva ORIGINAL. Sper ca ti-am fost deajutor. Funda, am doar 2? Te rog

| deea2213 a răspuns:

Poi...ai putea lipi niste poze cu tine si sa scrii mai elegnat la mijloc ''Jurnalul meu privat'' si niste sclipici nu ar arata rau. fundita:*! msss