| alina14 a întrebat:

Mi-e frica sa ma trezesc seara sa beau apa, mor de sete si tot nu ma duc sa beau apa, ma trezesc mereu dimineata cu gatul uscat, si chiar daca imi aduc cana cu apa la mine in camera, mi-e frica sa ma ridic s-o iau de pe masa, ati mai pomenit asa ceva? de ce sunt atat de fricoasa?

12 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Acum depinde foarte mult şi de motivul pentru care ţi-e frică, dacă e vorba de întuneric ai putea vorbi cu părinţii tăi să-ţi monteze în cameră o lumină de veghe, nu consumă foarte mult.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Probabil ca te-ai sperit odata foarte tare si acum acea sperietura ti sa intiparit in minte si tie frica mereu.

| RainDrop a răspuns:

Ia-ti sticla de apa langa tine.

| love44katyp a răspuns:

Sincer n-am mai pomenit. Nu trebuie sa te procupe prea mult problema asta. Ai noptiera pentru a pune cana cat mai aproape? Cand eram mica aveam un fluturas de aproximativ 12 centimetrii caruia ii luminau aripile. Statea toata noaptea in priza (cauta si tu ceva asemanator). fundita ca ma spanzur laughing

| Symona a răspuns:

Ar trebui sa-ti invingi teama sau poti sa pui apa intr-o sticla in pat... dar cel mai bine e sa-ti invingi teama.

| 16.laura.16 a răspuns:

Pai tu ar trebui sa stii. Ai avut vreo trauma? Sau ai vazut vreun film de groaza care chiar te-a marcat?

| deea_1980 a răspuns:

Si eu am aceeasi teama. Daca mi-e sete nu ma duc sa beau apa, mi-e frica, nu stiu de ce.Acum am inceput sa nu mai fac asa. aaa, si imi este frica sa dorm singura, aprind tv'u si adorm cu tv'u aprins.

| MyWorld_3947 a răspuns:

Laura are dreptate. Tu ar trebui sa stiiwinking asa mai sunt si eu cateodata dar nu sa ma ridic din pat si sa-mi fie frica. eu ma uit la un film chiar daca nu e de groaza si e putin inspaimantator.cand ma duc la culcare si vreau la baie ma duc dar picioarele incep sa tremure.si sa alerg sa ajung cat mai repede in patstraight faceprobabil ai frica de intunericlaughing

| believe a răspuns:

Daca ai 14 ani, este doar o chestie de timp:eu la virsta ta ma temeam de intunerik, pentru mine era moartea s ies afara mai tirziu de8, asa ca nu te stresa, va trece odata ce te vei maturiza(daca ai 14!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai teama este de la ala rau trebuie invinsa...:*du-te mai des la Biserica si fi mai curajoasa bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca de la filme. Obisnuieste-te sa te misti de colo colo punandu-ti un fel de masca de dura si om hotarat. Orice ar fi, fa-te ca nu te afecteaza, ca e irelevant si eventual nu te va mai afecta prea tare.

| daniela_3855 a răspuns:

Pai teama este de la ala rau trebuie invinsa...:*du-te mai des la Biserica si fi mai curajoasa bafta:*