| cristinacrissss a întrebat:

Ce parere aveti despre suprapopularea din ziua de azi a planetei? Nu credeti ca suntem prea multi oameni? Ce ar trebuie facut in aceasta privinta?

Eu cred ca cu cat suntem mai multi cu atat e mai rau. Planeta este distrusa din cauza asta si in curand nu o sa mai avem pe ce locui. Ce as face eu in privinta asta: daca as avea puterea, as da o lege prin care femeile sunt obligate sa nu faca mai mult decat un singur copil. Incalcarea acestei legi asuma pedepsirea abilor parinti. De ce sa sufere intreaga planeta ca unii nu stiu cum sa se foloseasca de anticonceptionale?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

1.Mereu am considerat ca e un cretinism in forma pura sa fii si prost, sa te mai si fu.ti ca prostu', si sa torni si vreo 5-6 plozi care sa nu aiba ce pune pe masa, si care sa fie nevoiti sa citeasca/scrie la lumina lumanarii sau a unei lampi cu gaz.
2.Bineinteles ca suntem prea multi.
3.De mai mult timp m-am gandit la metode de-astea de oprire a cresterii in prostie a populatiei.Dar,bineinteles ca oamenii nu o sa faca niciodata cum le dicteaza o organigrama oficiala,ci doar cum o sa ii taie pe ei capu'. Aici vorbim mai ales de cei prosti, care nici de metode contraceptive nu stiu.
Si, referitor la prostia aia cu China.Niciodata,dupa 1970(si am citit binisor istoria Chinei),chinezii din orasele dezvoltate,cum ar fi Shanghai, Beinjing, Guangzhou nu s-au inmultit ca chiorii.Acolo legea pe care a dat-o prin '78 Deng a functionat, doar ca e logic ca populatia oraselor de tipul asta(cu mare putere econimica si/sau industriala) sa se mareasca din ce in ce, pentru ca sunt atragatoare dpdv economic si social.In zona aia pe care nu o cunoaste nimeni,insa-zic de centru,si in mare parte,despre tot vestul Chinei-animalele proaste se *** ca chiorii si tot mai fac multi copii si in ziua de azi,si o sa suprapopuleze estul, pentru ca idiotii migreaza in Shanghai, si o sa fie 30 de milioane de oameni intr-un oras.E ilogic!
Ce as face eu ca sa nu mai fie suprapopulata planeta? Simplu.Africa-TOATA,distrusa nuclear! E o pacoste tot continentul ala; nici prea multe creiere stralucite n-au avut de-a lungul timpului,sunt niste salbatici fara speranta,sunt ori ciori murdare(aia dinspre sud),ori niste musulmani nenorociti(aia din nord),toarna si o echipa de fotbal,au si imprastiat prin lume holera,EBOLA,SIDA,SARS, au si umplut America de culoarea lor de taciune, moarte tuturor ciorilor! Mai si mor la 40 de ani, dupa ce nici nu au grija de ei, mai fac si razboaie de gherila degeaba.Cred ca singurul lucru bun in Africa e ca gasesti in Sierra Leone, un AK-47 la 5 dolari; asta,asta e afacere,nenicule! E o zona fara rost si fara speranta Africa,dintotdeauna a fost asa,si trebuie eradicata,pana nu se imprastie prin toata lumea(multi imigranti magrebieni se cara in Franta,Olanda,Belgia,Norvegia, Suedia, si in curand o sa ajunga si la 10-15% populatiile musulmane din tarile astea-e inacceptabil sa-si imprastie molima cretina in Europa si in lume).Si daca dam cu nucleara pe intreaga Africa, se curata lumea de vreo 1, 7 miliarde.Bun! Dupa,trecem prin Asia, si facem la fel ca in Africa.Ce gasim in Asia? Doua tari cu vreo 2, 6 miliarde de locuitori impreuna, China si India, care ar fi primele pe lista.Bine,nu chiar toata China, doar zona aia absurda a Chinei, adica vreo 65% din teritoriu.India,insa,toata! De acolo a pornit molima tiganilor,acolo oamenii se caca,literalmente in Gange,isi spala rufele tot acolo,nu au nici ce pune pe ei,sunt inapoiati mai ceva ca africanii, si nu in ultimul rand, sunt tigani borati! Moarte si lor.La fel si in Afghanistan,unde avem parte doar de talibani cretini si femei proaste, care nu stiu sa spuna nu, sa ia toporu' si sa ii macelareasca pe idiotii lor de barbati cu mintea limitata.Adunatura de musulmani fara creier! Scapam asa de inca vreo 3 miliarde si ceva.Numai bun! 5 miliarde sunt scosi din functiune.
Dupa, omoram prostii.Asta ar insemna sa se treaca prin America in stilul in care trec lupii prin oi.Pentru ca tara aia, PUTE DE PROSTIE! De la distanta foarte mare! Mai ales puradeii americani, care nu stiu decat iPhone 4S,iPad, xBox 360, sa bage in ei ca idiotii, sa arunce ca niste animale fara simtul raspunderii, sa se **** de la 10 ani(am gasit pe net una care facea asa cu Shawn al ei, al dracu panarama). Sunt niste animale avide de tehnologie si de prostie americanii.Dar nu cred ca ar fi nimeni de acord sa omoram vreo 70% din ei.Si mai omoram si prostii din restul lumii.Nu in ultimul rand,omoram infatuatii,evreii(toti,pana la ultima picatura de sange jidanesc),politicienii,cei imbogagtiti incorect(gen George Soros, sau Warren Buffett)

Asa, ajungem la fix 500 de milioane de oameni destepti,albi, productivi, profitabili. Exact cum propun Illuminati.Doar ca jidanii aia incompetenti ar omori oamenii la gramada,nu cu o selectie atenta inainte.

Voila! Nu trebuie sa sufere planeta ca africanii si indienii nici macar nu stiu ce-s alea anticonceptionale,omoram animalele proaste! Heil Hitler! Si in plus, ar trebui obligati cei cu IQ-urile peste 120, merg si cei intre 110-120, sa faca tot mai multi copii.Sa stipulam creeare unei societati de genii,si oameni destepti, ca sa ajungem undeva pe la 1, 3 miliarde de persoane cu IQ mediu de 120-125.Nu e o solutie limitarea la un copil/familie, ca idiotii tot 8 plozi o sa vomita, si dupa o sa moara la 45 de ani.

25 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Legea asta e în China. Şi acum ce vrei? Dacă naşte gemeni sau tripleţi? Sunt doar nişte copii nevinovaţi de ce să-i omorâm ca pe nişte animale? Ce inimă puteţi avea? De ce să nu te omorâm pe tine na? -1. laughing mulţi oameni mor pe zi ce trece şi alţii se nasc. Tu ce vrei acum? Să nu mai rămână niciun om pe planetă? Dacă nu îţi convine du-te pe Marte.
•Şi dacă face din greşala mai mulţi? Omoară-i pe toţi dă`i draq, nu?
Sunt total împotriva acestei legi, ei au dreptul la viaţă! Ce părere ai fii avut dacă te-ar fi omorât pe tine la naştere? nu te`ai fii bucurat de viaţă de nimic! Şi e frumos să ai o familie mare! Când vei fii bătrână şi dacă din greşală într-un accident moare copilul tău? Ai rămâne fără deoarece ai fii avut mai mulţi dar legea aia stupidă şi ucigaşă ţi-a omorât ceilalţi copii care puteau avea grijă de tine

| cristinacrissss explică (pentru 愛日本):

Aha deci tu vrei sa nu mai ai loc unde sa traiesti sau copii tai sa nu mai aiba loc pe strada. Cu cat sunt mai multi oameni cu atat consumul e mai mare. Cat crezi ca mai poate suporta si planeta asta? Resursele sunt finite. Deci de dragul unor unor oameni sa nu mai avem planeta deloc, nu?
La animalele alea pe cale de disparitie care nu mai au unde trai din cauza ca oamenii isi construiesc case in habitatul lor nu te gandesti? Ele nu au dreptul la viata? Te gandesti numai la tine si iti pasa doar de tine dar de mediul in care traiesti te doare in cur. El nu e important, nu?

| 愛日本 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Da şi el e important. Dar e mai rău să ucizi un copil nevinovat decât să tai un copac nu? Dacă nu ar fi mulţi oameni nici nu am prea trăii deorece avem nevoie de oameni să muncească să crească animale să avem ce mânca nu-i aşa? Oamenii trebuie să muncească, trebuie să se înmulţească. Dacă nu-ţi convine, du-te dragă în China şi să nu plângi când o să naşti gemeni (dacă) şi te vei uita în ochii lor de copii nevinovaţi până când unul dintre ei va fi ucis cu sălbăticiune. Până la urmă toţi murim ce rost are să te mai gândeşti la moarte?! Unele animale omoară oamenii, dar şi noi pe ele deoarece trebuie să avem mâncare.Totul e logic dacă stai să te gândeşti aşa puţin. Du-te cu copilul tău şi trăiţi în copaci mâncând banane lângă maimuţe, rinoceri şi ce vrei tu căci ele sunt mai importante ca oamenirea. Paa drum bun pe Marte wave

| cristinacrissss explică (pentru 愛日本):

Tu nu intelegi un lucru. Rata natalitatii e prea mare fata de rata mortalitatii. Peste 100 de ani nu o sa mai ai unde sa iti faci casa. Este adevarat ca avem nevoie de oameni sa munceasca dar tu nu vezi ca multi stau degeaba ca nu au unde sa se angajeze? Fac facultate si nu au unde sa munceasca.
"Unele animale omoară oamenii" - care animale? cateva specii de serpi veninosi care nu omoara decat cateva zeci anual din miliardele de oameni. Dar intreaba-te cate specii sunt pe cale de disparitie din cauza oamenilor. Ele nu au dreptul la viata?
"Totul e logic dacă stai să te gândeşti aşa puţin" - la tine e logic sa stai si te inmultesti ca iepurii, nu? Daca vrei echipa de fotbal du-te la orfelinate ca sunt pline si ia-ti cati copii vrei.
Sa sti ca fiecare specie e importanta. Fara animale, plante si mediul inconjurator nu am exista. Fiecare specie are rolul ei in lantul trofic, de aia trebuie sa pastram un echilibru.
Deaia se duce Planeta asta de rapa, pentru ca exista oameni ca tine care nu dau 2 bani pe ea.
Eu nu am zis nimic de uciderea unui geaman sau ceva de genu. M-am referit la faptul ca sa nu se mai produca atatea nasteri. Am mai zis o data: daca chiar vrei copii mai multi orfelinatale sunt PLINE.

| 愛日本 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Exact cum spune BiaSprs.Dacă tu vrei doar un copil asta e problema ta. Dacă ceilalţi vor mai mulţi e problema lor! Nu poţi să mergi tu acolo să le bagi mâna la aia sau să nu-i laşi să facă copii.Cei care sunt la orfelinat ori au avut o mamă care nu a putut să- crească ori a fost violată.şi cum adică ce animale omoară oamenii? Chiar dintr-o mică neatenţine chiar şi cele domestice pot să ne omoare dar tu habarnai despre asta din câte văd eu.Câinii ne pot muşca şi ne ducem pe patul de spital.Şobolanii ne pot îmbolnăvii de icumă sau alte boli grave. Leii, lupii, urşii, coioţii ne pot ucide într-o clipă. Elefanţii ne pot strivi, crocodilii ne duc ''pe apa sâmbetei''.Etc. Dar toate sunt importante! Da! am înţeles, dar se pare că tu vrei mai multe animale pe lume decât oameni, n-ai decât. ţi-am zis Marte nu cred că e prea populată dacă tu urăşti oamenii bye! drum bun baby

| cristinacrissss explică (pentru 愛日本):

Si ce aia de la orfelinat cu mamele violate sau cu mamele care nu au ce sa puna pe masa nu sunt tot copii? Si bine fac animalele alea care omoara oameni ca si oamenii omoara animale, unii chiar din placere. NU cred ca sunt mai multe cazuri de om omorat de animal decat cazuri de animal omorat de om. Un om se poate apara de un animal cu tehnologie dar animalu ala daca te omoara o face din instincte nu te omoara ca asa vrea el cum fac oamenii - omoara animale din pura plecere.
Si crede-ma nu vreau decat un copil. Am de gand sa fac eu un copil si al doilea sa il iau de la orfelinat. Aia nu au nicio vina ca sunt acolo.
Si pana la urma ce vrei sa facem? Te intreb chiar in cel mai sincer mod. Cum vrei sa ajunga lumea? Sa nu mai avem loc pe strada? Sa nu mai avem spatiu verde din cauza ca orasele se extind din ce in ce mai mult? Sa dispara zeci de specii si sa se duca de rapa lanturi trofice intregi? Vrei cumva ca odraslele tale sa nu mai aiba ce manca? Sau sa nu aiba unde munci?
Sau sa se dea o simpla lege prin care sa se impuna o singura nastere la familie si in curand sa fim mai putini si tot consumul asta sa se reduca? Sa ne pastram biodiversitatea... sunt unele specii din care nu a mai ramas decat un exemplar si dupa ce moare si ala gata, pa acea specie.
Dar poate asa ai tu o gandire cruda. Nu te gandesti la viitoarele generatii si nu te gandesti la mediul in care traiesti.
Banuiesc ca iti place sa te duci la munte, la iarba verde, sa faci un gratar in natura, etc. Dar din pacate cu oameni ca tine nu o sa mai existe asa ceva. Nepotii tai o sa faca gratar langa o poza cu natura de pe desktopul de la PC. Deci asta vrei nu? Am inteles.

| 愛日本 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Întradevăr că oamenii omoară animalele.De ce? Pentru că au nevoie de mâncare, avem nevoie de carne sau multe altele. Dacă nu am unde munci, merg în altă ţară sunt descurcăreaţă nu stau ca alţii pe canapea uitându-se la tv. Asta e problema lor nimeni nu-i poate obliga sa îşi găsească de lucru.Şi noi oamenii trebuie să trăim cumva, lumea trebuie să sfârşească odata şi-o dată. Asta e soarta, se aproprie sfârşitul. Trebuie să fim judecaţi, să vedem unde mergem, iad sau rai.Lumea nu poate trăii la nesfârşit toţi murim.
De ce nu mergi la cineva ştiu şi eu, la preşedinte la regi şi spune-le lor laughing Pt că noi nu rezolvăm nimic.
Dar să zicem, dacă ar fi legea aceea iar tu ai face un copil apoi după puţin timp ai mai face unul, dar aşa pe neaşteptate iar statul ţii l-ar lua şi l-ar omorî, ei plătesc înmormântarea şi tot.Cum te-ai simpţii?

| cristinacrissss explică (pentru 愛日本):

"Intradevăr că oamenii omoară animalele.De ce? Pentru că au nevoie de mâncare" - tu chiar crezi ca oamenii omoara animale doar pentru mancare? Nu stiam ca tigri, testoasele, balenele si etc sunt omorate neaparat pentru mancare. Sa omori un astfel de animal e un moft. De exemplu vanatoarea. Crezi ca oamenii vaneaza ca nu au ce manca? Vaneaza din pura placere de a ucide. Asa ca nu veni sa imi spui ca oamenii omoara animale numai pentru mancare, Normal ca omori un porc, o gaina, o oaie dar astea nu sunt pe cale de disparitie, eu nu ma refer la astfel de animale. Eu ma refer la alea care li sunt furate habitatele. Incerc sa iti explic dar degeaba, vad ca tot ca tine vrei sa intelegi. Mai uita-te si tu la documentare educative, mai citeste si tu carti de ecologie sa vezi in ce situatie este planeta asta. Oamenii de stiinta spun ca in 50 de ani daca continuam asa nu o sa mai putem trai, Si tu chiar vrei sa vina sfarsitul lumii? Atat de sadica esti? Si mai zici ca te gandesti la copii tai. Te gandesti numai la tine.
"Trebuie să fim judecaţi, să vedem unde mergem, iad sau rai." - Chiar crezi ca sfarsitul spus de Dumnezeu vine asa cand vrei tu? Vine asa cand crezi tu ca nu se mai poate trai? Ce gandire ai...
"Dar să zicem, dacă ar fi legea aceea iar tu ai face un copil apoi după puţin timp ai mai face unul, dar aşa pe neaşteptate iar statul ţii l-ar lua şi l-ar omorî, ei plătesc înmormântarea şi tot.Cum te-ai simpţii?" - sunt atatea medote contraceptive pe lumea asta cred ca mai multe decat pozitiile de sexlaughing Un cuplu bine informat care stie sa le foloseasca asa cum trebuie ii este IMPOSIBIL sa faca un copil din GRESEALA. Toate cuplurile care au avut copii din greseala nu au fost atenti sau nu s-au folosit de anticonceptionale. Stiu multe cazuri de fete care au ramas gravide din greseala si cand am intrebat "de ce?" mi s-a raspuns de fiecare data: "ca nu a folosit prezervativul", "ca au folosit metode babesti". "ca nu s-a informat destul despre anticonceptionale" etc.
Deci draga mea Cracuinita, in concluzie cred ca mai intai de toate ar fi bine sa te documnetezi mai mult in privinta acestui subiect si apoi sa imi vi cu o concluzie la tot ce ai citit. Crede-ma ca nu o sa ai aceeasi parere despre casa ta Terra - poate vei pretui mai mult casa pe care Dumnezeu ti-a dat-o cu toate vietatile pe care ar trebui sa le respecti si despre sutele de medote contraceptive care exista dar nu sunt folosite.

| cristinacrissss explică (pentru 愛日本):

Uite chiar acum ma uit pe programul "Nature". E un documentar despre elefanti. Si ne arata cum sunt ei amenintati de suprapolurare, cum oamenii au inceput sa isi faca casa in habitatul lor, cum padurile sunt defrisate si cum sunt vanati pentru fildes. Acum ce mai zici? Tot crezi ca spun prostii? Tot mai crezi ca animalele sunt omorate doar pentru hrana de zi cu zi? Fildesul e folosit pentru bibelouri, pentru expunere si pentru bijuterii. Asta e un moft nu e hrana. Ca nu mananci colti de elefant.

| Doηηa a răspuns:

Dacă tu vrei doar un copil asta e problema ta.

| cristinacrissss explică (pentru Doηηa):

Cine a zis ca vreau decat un copil? Poate vreau mai multi dar pot sa i-au si de la orfelinat ca aia tot copii sunt.

| Holocaust a răspuns:

Nu e vorba de suprapopularea planetei doar... Dacă ai observat are loc şi fenomenul de îmbătrânire a populaţiei.Sunt mai mulţi pensionari decât tineri.A fost o perioadă când toată lumea s-a pus pe făcut copii.Acum,avem de aşteptat să îşi ia zborul aceea generaţie 60-90 ani,şi totul va revenii la normal. însă, dacă tu rămâi la părerea ta, ce pot să spun.Ai auzit cum vor ăştia să oprească înmulţirea la câini(maidanezi în special)?
Doar spuneam şi eu...

| cristinacrissss explică (pentru Holocaust):

Sa opreasca inmultirea lor daca considera ca sunt prea multi dar nu prin ucidere sau alte metode sadice.
O fi si cum zici tu cu oameni batrani(nu m-am documentat in privinta asta asa ca nu am ce zice) dar si asa suntem prea multi pe planeta asta si mediul sufera enorm de mult.

| 愛日本 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Nu am zis numai de mâncare dragăbatting eyelashes Dacă nu ai observat am scris că avem nevoie de carne şi altele referindu-mă la blană, piele etc.
Nu am spus că sfârşitul vine când vreau eu laughing am zis că se aproprie, ca lumea de duce de râpă încetişor. Aş citi şi eu nişte cărţi de ecologie, dar nu am, nici cărţi nici timp.Tu scrii acolo 100 de mii de cuvinte dar eu scriu scurt şi la subiect nu are rost să lungesc propoziţiile ca să par inteligentă. M-am uitat pe profilul tău de pe TPU, sărăcuţul! laughingDacă te crezi aşa de inteligentă domnişoara ecologistă, de ce nu dai şi tu mai multe răspunsuri folositoare? Şi când mă uit la ce rank ai laughing Pic pe jos. chiar 4 mii 8 sute şi ceva... ia mai scade rank`ul şi dă mai multe răspunsuri folosotoare apoi fămă pe mine egoistă şi superficială.

| cristinacrissss explică (pentru 愛日本):

"carne şi altele referindu-mă la blană, piele etc." - iti trebuie cumva blana de tigru sa te invelesti noaptea?, iti trebuie cumva piele de crocodil sa iti faci curea de pantaloni? iti trebuie cumva fildes de elefant sa iti faci bijuterii? asta e un moft, Exista si alte animale din belsug pentru asta(animalele domestice care le creste orice om de la tara in curte).
"Nu am spus că sfârşitul vine când vreau eu laughing am zis că se aproprie, ca lumea de duce de râpă încetişor" - deci recunosti si ai scris cu mana ta ca lumea se duce de rapa incet, incet dar tot te doare in cur. (Interesant...)
"Aş citi şi eu nişte cărţi de ecologie, dar nu am, nici cărţi nici timp" - mare pacat. Exista biblioteci si nu iti ia decat 5 minute pe zi sa citesti o pagina. Un documentar pe National geografic, Nature, Discovery, etc nu dureaza decat maxim 1 ora, Dar asa cum ai zis tu: tu ai timp de asa ceva. Cine stie la ce munci grele esti supusa in fiecare minut al vietii tale,
De ce scriu 100 de mii de cuvinte? 1-Pentru ca am ce sa scriu si am un vocabular bogat pentru a ma exprima. 2-Pentru a te face sa intelegi anumite chestii si pentru a-ti comenta fiecare fraza nu cum faci tu raspunzi doar la ce iti convine si comentezi doar ce iti convine, Asta rezulta ca nu ai replici sa imi dai, ca nu stii sa iti sustii cauza cu argumente la fiecare raspuns de al meu.
Mai departe am vazut ca te-ai luat de rank-ul meu. Pentru mine asta a fost lipsa de inspiratie ca nu mai aveai ce sa zici, Rank-un meu arata ca nu prea frecventez aces site, ca nu prea ma implic in acest site. Ce inseamna rank-ul tau mic? Inseamna ca stai numai pe TPU (nu ai timp si pentru altceva) in loc sa faci ceva folositor pentru tine cum ar fi sa mai studiezi, sa iti imbunatatesti cultura generala despre planeta pe care traiesti. Ce folos am eu daca frecventez acest site mai des? Cu ce ma ajuta pe mine daca am rank-ul mai mic? Iti zic cu ce: cu NIMIC. Vin pe TPU daca am nevoie sau daca ma plictisesc nu imi fac o viata dupa asta,
Ma intreb oare de ce te-ai luat de ceva atat de nesemnificativ precum rank-ul meu in loc sa imi raspunzi la intrebarile de la ultimul meu raspuns. Sunt vreo 3 semne de intrebare iar tu te-ai luat de un rank. Dar cred ca stiu deja raspunsul.

| cristinacrissss explică (pentru 愛日本):

Hai totusi sa iti intorc fapta si sa ma uit si eu pe profilul taubig grin
Sa ne uitam la intrebari. Observ ca majoritatea au legatura cu televizorul. Deci de asta nu ai tu timp si de altceva, Si eu care credeam ca cine stie ce munceste saraca fata de nu are timp sa citeasca macar o pagina pe zi sau sa se uite la un documentar folositor pentru cultura ei generalalaughing
Chiar sunt curioasa cati ani. Cred ca dupa raspunsurile tale si dupa intrebari... nu prea multi.

| 愛日本 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Dacă ai ştii ce probleme am nu ai mai zice aşa ceva, şi în legătură cu televizorul, care e problema ta? După ce vin obosită de la muncă, obosită nici nu mai prea văd bine crezi că am timp de cărţi. Dacă scrii aşa, 1000 de cuvinte, şi te crezi vai super deşteapta care ştie doar să întoarcă vorbele să comenteze nu să ajute oamenii după numărul de răspunsuri câştigătoare pe care le ai.
Ce inseamna rank-ul tau mic? Inseamna ca stai numai pe TPU (nu ai timp si pentru altceva) in loc sa faci ceva folositor pentru tine cum ar fi sa mai studiezi, sa iti imbunatatesti cultura generala despre planeta pe care traiesti.--- Eu stau pe TPU ca să ajut oamenii, şi un stau chiar oree întregi, mai am şi alte probleme de familie. Sunt prea tanar sa citesc!" Suna ciudat? Ei bine, cam asta pare a fi motto-ul generatiei tinere. Al generatiei mele. Mama imi povesteste cu drag cum, in urma cu 30 de ani, facea schimb de carti si viniluri cu prietenii. Le dadeau din mana in mana pana se uzau copertile si se desprindeau paginile. Muzica si literatura faceau deliciul adolescentilor. Si noi facem schimb - de CD-uri si DVD-uri. Muzica si filme. Si atat.
Ma intreb oare de ce te-ai luat de ceva atat de nesemnificativ precum rank-ul meu in loc sa imi raspunzi la intrebarile de la ultimul meu raspuns. Sunt vreo 3 semne de intrebare iar tu te-ai luat de un rank. Dar cred ca stiu deja raspunsul. --- Dacă vrei să-ţi răspund la ălea cu prezervativele ei bine, nu toţi oamenii le folosesc niic nu prea ştiu cum să le folosească, nu poţi face nimic în legătură cu asta.
Dacă Dumnezeu ţi-a lăsat 100 de copii, păstreazăi, fără avort fără nimic! Sunt şi ei fiinţe au dreptul la viaţă.
TU eşti un fel de animal (acum serios) Dacă le adori atât de mult de ce nu mergi la ele sau du-te şi tu într-un club de ăla, ecologic sau cum a fii. M`am săturat de tine şi de explicaţiile tale (scris pe degeaba), dai copy-paste la explicaţiile mele apoi le comentezi. (Ala da)
Eşti penibilă, fat-o! Ciao!

| cristinacrissss explică (pentru 愛日本):

Vai, ce sa spunlaughinglaughing! Am murit si am inviat de ras cand ti-am citit raspunsul. Sincer chiar sunt inscrisa intr-un club ecologic(si prin asta crede-ma ca ajut de 100 de ori mai mult fata de ce ajuti tu stand in fata calculatorului) si sunt si la facultatea de ecologielaughing (deci toate explicatiile mele crede-ma ca nu au fost prostii).
Eu sunt penibila? Cand raspunsul tau e plin de scuze si de explicatii pentru care nu poti pierde 5 minute din viata? (dar ore intregi poti pierde pe TPU. Ca sa ajuti oameni trebuie sa ai minimul de cultura, cum vrei sa-i ajuti daca habarnuai despre ce vorbesti?)
Esti prea tanara sa citesti? Poti citi si pe net daca chiar ti-e asa de drag calculatorul.
Nu stai cu orele? Poi la rank-ul meu mare stau vreo 2 ore (atunci cand stau ca trec zile si uit de TPU), imi dau seama cate ore imi trebuie ca sa fac un rank mic asa ca al taulaughing.
"Muzica si filme. Si atat." - muzica si filmele te-au prostit asalaughing Si eu ascult muzica si ma uit la filme dar cateodata las astea pentru un documentar interesant si educativ (si asta te poate odihni dupa o zi de munca) sau imi iau 5 min din timpul meu liber sa imi mai bucur creierul cu ceva interesant. Si tatal meu are serviciu si are o familie de ingrijit dar se uita la documentare si citeste la carti mai rau ca mine. Nu ai nicio scuza draga mea. Poti sa ma faci cum vrei, penibila, animal si etc. Pentru mine oamenii ca tine, care nu dau 2 bani pe planeta asta, se gandesc numai sa le fie lor bine si ar da cu piciorul la tot ce inseamna viitorul omenirii sunt niste inculti penibili care o sa duca la pieire tot ce a mai ramas frumos pe pamant.
Daca tu nu iti doresti o lume mai buna in care sa traim in armonie cu natura uite ca altii isi doresc. Daca tu nu vrei sa pastrezi ce a mai ramas frumos pe pamant uite ca altii isi doresc. Daca tu nu vrei ca viitoarele tale generatii sa traiasca mai bine uite ca altii isi doresc.
Hai pa si spor la ascultat muzica si uitat la TV!

Aaaa era sa uit! Nu ma refeream la raspunsul meu cu prezervativele, la intrebarile de acolo. Ma refeream la raspunsul asta:
cristinacrissss explică (pentru Crăciuniţaa):
Uite chiar acum ma uit pe programul "Nature". E un documentar despre elefanti. Si ne arata cum sunt ei amenintati de suprapolurare, cum oamenii au inceput sa isi faca case in habitatul lor, cum padurile sunt defrisate si cum sunt vanati pentru fildes. Acum ce mai zici? Tot crezi ca spun prostii? Tot mai crezi ca animalele sunt omorate doar pentru hrana de zi cu zi? Fildesul e folosit pentru bibelouri, pentru expunere si pentru bijuterii. Asta e un moft nu e hrana. Ca nu mananci colti de elefant.

| 愛日本 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Degeaba fat`o. Degeaba încercăm noi să protejăm planeta dacă cei mai mulţi oameni sunt contra. Nu le pasă de ecologie de nimic. Mie mi-a păsat mult dar, am văzut cât de nepăsătoare e lumea şi câţi de puţini oameni luptă să salveze această planetă. Adevărul este că planeta nu este suprapopulată! Dar nu e cinstit să omorâm oameni nevinovaţi.
De obicei pocăiţii sunt indoctrinaţi cu concepţia "să fete" câti mai mulţi copii ca sa işi ducă religia mai departe.

Pe vremuri erau razboaie şi se murea pe capete, acum nimic. Norocul cu Basescu că decimeaza poporul. Aţi ajuns si voi la concluzia chinezilor de a avea maxim 1 copil, numai că ţiganii si sărăntocii fac cate 12. Lege făcută si gata, cine face inca unul inchisoare si castrare ca la chinezi.

| cristinacrissss explică (pentru 愛日本):

Poi normal ca e degeaba daca majoritatea se culca pe o ureche si sunt condusi de instinctul de turma asa ca tine. "Majoritatea e asa hai sa fiu si eu la fel!" Si daca mojoritatea gandeste prost trebuie sa gandesti si tu ca ea?
Si apropo: Ai zis in nenumarate randuri ca tu stai pe TPU ca sa ajuti oamenii. Bun. Dar te intreb: Pe mine cum m-ai ajutat? Mi-e mi-ai zis ca de ce sa nu ma omorati pe mine, -1. M-ai ajutat condamnandu-ma la moarte. Interesant...
Planeta nu e suprapopulata? Fato tu esti nebuna sau prea inculta? Ai trait sub pietre de nu sti ce se intampla in jurul tau? Hai ca cu asta m-ai lasat paf. Nu imi vine sa cred ca mentalitate ai.
Deci gata m-am convins: Vobesc si vorbesc degeaba pentru ca chiar daca in sinea ta imi dai dreptate nu o sa spui asta niciodata ca sa nu pici prost.
Planeta asta nu are nevoie de oameni ca tine. Vorba lui Dumnezău care a dat un raspuns cam rasist dar am ajuns de acord cu el ca sa-i exterminam pe astia cu IQ-ul sub 110. Cred ca daca s-ar da o lege ca asta tu ai fi exterminata primalaughing. Oricum am mai zis: PLANETA NU ARE NEVOIE DE OAMENI CA TINE! care pentru ei ideea de a se inmulti ca iepurii e super tare.

| 愛日本 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Păi nu vezi câte răspunsuri folositoare am faţă de tine?rolling on the floor ''Cred ca daca s-ar da o lege ca asta tu ai fi exterminata prima'' Cum adică? Măi fat`o tu vrei să mă faci cumva proastă? Ei să ştii că proastă`i m ăăăăăta! Şi ce vrei să spui că eu mă voi înmulţii ca iepurii? Ai grijă cum vorbeşti pentru că eu nu vreau să am mai mult de 2 copii maxim laughing))) Păi dacă planeta nu ar mai avea nevoie de oamenica mine şi i`ar ''omorî'' pe toţi atunci aţi rămâne doar 1.000.000 de oameni laughing ecologisti fraieri! Hai papapa te pup :*

| Anonimgirltpu a răspuns (pentru 愛日本):

Aoleu Craciunito ce mentalitate de om redus ai!
Cristinacrissss are dreptate! Oamenii sunt prea multi si ar trebui luate masuri drastice. Trebuie sa facem cu totii un sacrificiu ca se ne mearga bine. Se vede de la o posta cat de inculta esti dupa felul cum te comporti: adica nu ai mai avut argumente si te-ai luat de o persoana (mama cristinei) care nu are nici o legatura cu toata asta. Ia uita-te la asta ca poate mai inveti si tu ceva http://www.realitatea.net/......91352.html
Asa cum a zis si cristina nu trebuie sa suferim toti din cauza astora care vor sa faca echipa de fotbal.
Ai spus ca daca ar muri toti ca tine ar mai ramane 1 milion de oameni. Ar fi foarte bine. Am mai scapa si noi de astia care traiesc doar sa manance si sa se fu.a si ne-am face un orasel unde sa traim in armonie cu natura.
Si Dumnezău a fost foarte tare cu raspunsul lui. Chiar mi-a placut ideea. Dar cu golul tau din cap nu vei intelege niciodata cat de mult e in pericol Terra din cauza oamenilor ca tine. Si vorba cristinei m-a lasat fara cuvinte pentru ca are dreptate: PLANETA NU ARE NEVOIE DE OAMENII CA TINE. Adica daca tu ai muri ne-ar durea in cur pe 99, 999999999 din populatie dar daca ar muri singura broasca gigant (de ex) care a mai ramas ar sti o planeta intreaga, s-ar da la stiri si multora le-ar parea rau ca pamantul a mai pierdut inca o specie din cauza oamenilor(ca tine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine să se dea legea asta în Africa, aş încerca să educ oamenii despre metodele eficiente de contracepţie, unde chiar se suferă din cauza suprapopulării.
Nu e nimic, oamenii se nasc şi mor, dar se pot muta pe Marte, de ce nu?

| cristinacrissss explică (pentru anonim_4396):

"Nu e nimic, oamenii se nasc şi mor" - asa e dar rata natalitatii este mai mare si acopera rata mortalitatii. Deci suntem din ce in ce mai multi si asta nu e bine. Resursele de hrana sunt mai putine.
"dar se pot muta pe Marte, de ce nu" - cand o sa fie posibila viata pe Marte sa ma anunti si pe mine ca vreau si eu sa locuiesc acolo. Nu se stie daca va fi posibil acest lucru. Pana atunci ce facem? Ne inmultim ca iepurii si ocupam toata planeta?

| Domiinic a răspuns:

Stai linistita ca se ocupa cineva si de cestiile astea dar nimeni nu observa daca ai auzit vreodata de G8 ei ia deciziile pentru planeta asta.De aceea apar boli care sunt mortale pentru ca vor sa diminueze din populatia planetei, dupa bine intzeles ca dau si antidotul pe piata ca sa mai scoata si bani din asta, astea sunt cele mai bune si cele mai rentabile afaceri facute la nivel mondial normal.