| BUBULINA a întrebat:

Nick Vujicic: "Nu are rost sa te plangi pentru ceea ce n-ai, ci sa vezi ce ai"
Voi apreciati ce aveti?

3 răspunsuri:
| TheBlueWolf a răspuns:

Aici intervine psihicul uman, etern din timpuri straveghi pana la extinctie care pana nu pierde ceva nu ajunge in punctul de a aprecia.Prietene,orice rau,ORICE,in lumea asta care te afecteaza fie pe plan fizic sau psihic are un bine pentru tine.Pierderea cuiva,pierderea unui membru,un accident,o boala orice. Orice te poate indrepta spre bine desi te poate distruge temporar (cel putin) psihic.Ce vreau sa spun e:daca ai un accident si vezi moartea cu ochii,iti ramane pe retina tot restul vietii tale, vei ajunge sa apreciezi mai bine si sa te agati de fiecare sfoara intinsa de destin. Pierderea cuiva drag te poate aduce de asemenea pe directia "Apreciaza si respecta ce ai, cat ai."

| Alecsa11 a răspuns:

Nick Vujicic este un om extrem de puternic pentru ce a reusit sa faca, in ciuda situatiei sale. Eu sunt complet de acord cu el. Dar problema este ca pana nu "dam de greu", pana nu ramanem fara ceva, nu stim sa apreciem ce avem de fapt.
Cand tu te plangi ca nu ai ceva, o alta persoana se plange ca nu are ce ai tu, dar nu iti dai seama.
Ar trebui sa ne gandim ca pentru fiecare lucru pe care ni-l dorim, avem altul pentru care altii ar face orice.

| DaNNNiii a răspuns:

Eu apreciez... pentru ca unii nu ai nici macar putinul ala iar cei care il au nu il pretuiesc