| oooooooo a întrebat:

Nu e o intrebare, ci doar o curiozitate.Inainte de a raspunde la o intrebare, obisnuiti sa cititi celelalte raspunsuri(daca sunt), sau raspundeti si apoi cititi si alte raspunsuri? sau daca ceea ce ati fi vrut voi sa spuneti, a spus alta persoana, va mai obositi sa scrieti, sau renuntati sa raspundeti?

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca am timp citesc, daca nu...

mlm
| mlm a răspuns:

Din pacate intai raspund, nu cred ca este important pentru mine daca a scris ca mine sau nu, dar cred eu ca fiecare persoana are modul sau de exprimare, numai in cazul cand raspunsul este copiat atunci pot fi identice. Abia cind revizuiesc din nou acea pagina ma mai uit sa vad cine a raspuns, dar pe moment nu ma uit.

| borsec a răspuns:

Si eu citesc raspunsurile, daca sunt 4-5 raspunsuri indentice ca al meu nu mai raspund si eu.

auran
| auran a răspuns:

In marea majoritate raspund, rar citesc ce au scris ceilalti si uneori daca au dat acelasi raspuns daca nu am o completare, renunt

| cotzobel a răspuns:

Eu cateodata le citesc, cateodata nu.Asta depinde de cate raspunsuri sunt... iar la cealalta intrebare.imi scriu ideea indiferent daca a mai fost o persoana care a raspuns ca mine, dar incerc sa o "modelez" sa nu creada lumea ca am dat copy&pastehee hee

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Le citesc, atat pentru evitarea unei pierderi de timp, dar si pentru a vedea punctele de vedere ale celorlalti.

| Ben. a răspuns:

Uneori da, uneori nu.depinde de subiect.

| dyanna a răspuns:

Daca ma intereseaza si pe mine raspunsurile la intrebare (in cazul in care este o intrebare serioasa) atunci citesc si celelalte raspunsuri si apoi raspund si eu (chiar daca raspunsul meu a imi fost dat) - in rest intai raspund si apoi citesc

regis
| regis a răspuns:

Obisnuiesc sa citesc si celelalte raspunsuri inainte de a raspunde. Daca altcineva a mai dat acel raspuns, nu intotdeauna il mai dau si eu, dar personal cred ca e util sa punem macar un "subscriu" la raspunsul corect, mai ales cand la acea intrebare incep sa apara si raspunsuri gresite.

| powergirl a răspuns:

Nu ma uit care ce o zis daca mai e scris ce am zis eu asta e numai imi pierd timpul sa le citesc nici dupa am rasp tu cum faci?

| NimeniCuActe a răspuns:

Eu mai studiez raspunsurile date. Eu sincer nu suport sa vad 10 oameni care scriu acelasi lucruhappy... altii vad ca nu

| oooooooo explică:

Pt powergirl:depinde de starea mea de spirit.nu am tot timpul "chef"sa raspund, si atunci doar citesc celelalte pareri la intrebarile care mi se par interesante sau amuzante...cand raspund, o fac doar daca am ceva de spus.de ex, la o intrebare la care sunt 30 de raspunsuri, nu mai raspund pentru ca sunt sigura ca cineva a spus si ceea ce as fi spus eu.si ce rost are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le citesc (daca nu depasesc4-5 randuri, in cazul asta trebuie sa mi se para interesant). Daca vad un raspuns identic cu cel pe care l-as fi dat, renunt. Daca nu, imi spun parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesc si daca am ceva de adaugat, scriu daca nu nu imi place sa ma repet. Si mai sunt momente in care imi ia ceva timp sa raspund (pentru ca sunt la servici, mai suna tel., mai ma intreaba cineva ceva, am ceva de facut urgent) si raspunsul este in stand by si atunci altcineva poate raspunde intre timp ce eu scriu. Dar se intampla rar happy