| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai inteleg nimic, unii spun ca probele orale la bac sunt probe eliminatorii, iar altii spun ca prin probele orale ni se verifica doar competentele, cum e de fapt?!

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

Probele orale nu sunt eliminatorii, dar daca nu te prezinti la ele, nu poti intra in bac la varahee hee

3 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Eu am dat vara asta bac-ul, si probele orale (Romana, Engleza si Sportu la mine) erau eliminatorii, daca picam o proba picam bacul.
Gandeste-te, daca iei un 2 la romana la oral, mai ai vreo sansa la scris, daca nu stie copilul sa vorbeasca, stie sa scrie (asta daca nu e surdo-mut)

| Mihai_6663 a răspuns:

Eu am inteles ca se dau calificative.Adica insuficent, suficient, bine, si foarte bine. Daca ai luat insuficient esti "pa"...Asta din auzite.Eu mai am un an pana la asa ceva sad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu mai am un anstraight face