| Vernusio a întrebat:

Competentele orale de la bacalaureat sunt eliminatorii?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu iei competentele nu poti intra in bacalaureat.
4799/2010 Anexa 2 - Art 70, aliniat 4, conditii de promovare:
a) a sustinut probele de evaluare a competentelor
b ) a sustinut probele scrise si a promovat cel putin cu nota 5 fiecare proba
c) a obtinut cel putin media 6 la probele scrise.
Bafta!

| alessia5158 a răspuns (pentru Salontanul):

Probele de competenta ale ex. de bacalaureat au statut de probe obligatorii, nicidecum de probe eliminatorii(care elimina din examen )!

| aCek1ng a răspuns:

Nu sunt, acolo doar ti se acorda niste calificative care te vor ajuta mai departe.

| AliceNeye a răspuns:

Nu, sunt notate prin calificative!

| WantedBoy23 a răspuns:

Probele de competenta ale ex. de bacalaureat au statut de probe obligatorii, nicidecum de probe eliminatorii(care elimina din examen )!