| cevazacelamineintorace a întrebat:

Nu mai pot.Imi bate inima ingrozitor de tare. Ce sa fac? E din cauza ca mama e la sedinta cu parintii si inca nu a venit. Ce sa fac sa ma calmez? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să răspunzi la întrebările postate pe TPU, categoria Trivia / Amuzante.
Și de ce îți este teamă, ai făcut ceva pe la școală (note, absențe, etc.)?
Treci tu și peste asta!
Pa, pa.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti dau eu o berica buna care te va lasa relaxat.

| alessia5158 a răspuns:

Pune-ti o muzica relaxanta!

| Dannyjj a răspuns:

Ai mai avut pana acum sedinte cu parintii la scoala? Nu-i asa ca ai si uitat de acele sedinte?
Calmeaza-te, peste cateva luni vei si uita complet si de aceasta sedinta.
Sfaturi pentru calmare...
Respira adanc de vreo 2-3 ori(respiri pe nas, expiri pe gura).
Bea un pahar cu apa.
Uita-te la televizor.
Si... o da, pentru orice eventualitate, daca ai un asemenea obiect prin casa http://lh6.ggpht.com/......20asta.jpg nu strica sa-l ascunzi. :))

| Jadis a răspuns:

Nu te mai ingrijora. Si mama mea a stat odata 3 ore la sedinta. Si eu am intrat in panica. Dar nu te teme stai linistita, va veni acasa in orice clipa. Poate s-a oprit pe undeva, de aia intarzie. Pana atunci te poti uita la TV sau sa te uiti pe Youtube la niste clipuri funny. Nu uita sa nu te ingrijorezi oh go on

| Laura a răspuns:

Mama tocmai a venit de la ședintă laughing. Calm, că nu mori.

| LNK a răspuns:

Aoleu, da` ce-ai facut de ti-e asa de frica?
Oricum, au trecut 4 zile de atunci, deci a trecut sedinta. Ai reusit sau nu sa te calmezi?laughing

| Tiffany89 a răspuns:

Stai linistit(a). nu te speria...Si o sa fii binehappy

| Justina10ify a răspuns:

Asculta melodia asta si gandeste-te la ceea ce vrei si la ceea ce iti place cel mai mult pe lumea asta :)

http://www.youtube.com/watch?v=0g0rLBeB7-c

funda? *

| motherfuckerstyle a răspuns:

Simplu:d ascunzi tot ce e ascutit prin casa[asta daca nu ai note bune]

| ILied a răspuns:

Incearca sa te calmezi. Gandeste-te ca totul va fi bine. Uite-te la ceva amuzant/de groaza. Depinde ce-ti place. Si incearca sa uiti.

| crackiswack a răspuns:

Sa ai grija ca pe viitor sa nu mai faci prostii la scoala si sa te tii de ea.Atunci sigur nu o sa mai ai palpitatii cand vor merge parintii la scoala.

| deutSa a răspuns:

Calmeaza`te...si trage aer in piept thinking

Ai facut ceva rau?

| noname1 a răspuns:

Mananca niste banana sau miere si incearca sa stai intins pe pat si sa te linistesti. nu vei pati nimic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te calmezi. vezi ceva haios mananca niste cipsuri.sunati prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Te rog sa bei incet un pahar mare cu apa si sa deschizi fereastra. Linisteste-te! Indiferent ce ai facut pe la scoala, mama tot te iubeste si o sa se rezolve toate!
Intra dupa aceea si citeste putin pe lecturirecenzate.ro. Te va linisti si vei mai uita grija. Pa, pa!

| skiziiskiz a răspuns:

Pai:
1. zi`ti rugaciunile laughinglaughinglaughing
2.asculta muzica
3. citeste ceva
4. mergi undeva
5. nu te gandi la sedintaaaa