| joghu22 a întrebat:

Buna, TPU! O întâmplare cam amuzanta (zic eu). laughing
Azi am venit de la munca si m-am pus sa dorm 1 ora. Dormeam eu asa profund si deodata ma suna tata si volumul era la telefon la maxim (de obicei nu il tin asa tare) si a inceput sa imi bată inima foarte tare, chiar si acum imi bate dar eu sunt calm. M-am speriat prea tare de sonerie si nu stiu cum sa imi calmez inima. Mentionez ca nu am probleme de genul cardiace sau altceva. Doar vreau sa sa stiu cum ma pot calma. Multumesc. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/30rRx1C 2-3 capsule.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se calmează singură.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Schimbă tonul de apel. Pune-ti o melodie mai lentă, care nu trezește morții.

| johnnny123 a răspuns:

Nu cred că folosești corect termenul "amuzant". Eu știam că "amuzant" este ceva care te face să râzi, nu ceva care-ți crește pulsul.
După definiția ta, unul care stă prost cu inima și face infarct din cauza unei sperieturi este super-amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respira adanc, concentreaza-te pe respirație. Eventual incearca sa iti scoti din cap gandurile cateva minute sau secunde.

Bea un ceai (nu fierbinte), de ceva musetel, sunatoare de exemplu?

Stai asezat/intins pe pat, in general pulsul se reduce daca stai asezat.

Nu sunt fan pastile, nu ma pricep la asa ceva...

| joghu22 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru joghu22):

Te-ai linistit? happy