| Daiana90 a întrebat:

Buna am baut o cafea si acum imi bate inima tare si parca mi se face rau din cauza asta ce pot face sa ma calmez va rog si asta fara sa merg la spital.ps am 16 ani. sunt speriata rau parca ma si doare pieptul in stanga

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

A fost prea tare si eu patesc la fel. incearca capuccino

| blackcat99 a răspuns:

Calmeaza-te si ia o pastila de calciu daca ai prin casa. Daca n-ai, sigur e vreun supermarket deschis prin zona. Daca e deschis, du-te si ia-ti lapte, si bea cate un pahar de lapte rece la un interval de 15 minute. Si calmeaza-te, oricum daca mergi la urgenta nu-ti baga decat glucoza sau eventual ceva perfuzii ca sa te linistesti, si atat. Bea lapte sau apa multa si stai in pat.

| danielaxyz a răspuns:

Valeriana de la plafar sau ceai de tei

| Doηηa a răspuns:

Si eu am patit la fel ca si tine numai ca eu am ajuns la spital!
Renunta complet la cafea!

| LIN2010 a răspuns:

Eu ti-as recomanda totusi sa te duci la medic sa-ti verifici tensiunea arteriala, pentru ca nu este normal sa ai asa probleme de la o cafea, si nu mai folosi cafea, nici ceai negru, pana nu sti rezultatul medical.Respecte

| drobota a răspuns:

Incearca sa iei un calciu daca ai prin casa, daca nu linisteste-te ca cu patesti nimic.Si nu mai bea cafea.

| ana27756 a răspuns:

Pai nu-i buna cafea la ani tai bea apa cu zahar