| Georgyyyyyyy a întrebat:

Nu merita să te răzbuni pe cei care și-au bătut joc de tine. Soarta are grija de toți. Mai devreme sau mai tâarziu, acei care te-au rănit se vor distruge singuri.
Sinceritatea e din ce în ce mai rar întâlnită, minciuna e cea care a devenit acum obişnuită! ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Georgyyyyyyy draga, asta e de cand lumea si pamantul. Poate ca tu abia acum ai descoperit cat de rea este lumea.Si da, e adevarat ca soarta are grija de toti, si nimeni nu "pleaca" fara sa-si plateasca pacatele.Asta chiar am vazut cu ochii mei.

| Georgyyyyyyy explică (pentru foxsilver):

Am vazut asta de mult timp...nu de acum...asa e lumea-n ziua de azi.

| Cosmin86 a răspuns:

Eu cred ca merita, nu stai sa te bazezi pe "soarta" sau divinitate

| Georgyyyyyyy explică (pentru Cosmin86):

Nu merita, deoarece acea persoana care t-a facut rau odata si odata D-zeu o sa aiba grija de el/ea ori prin suferinta, ori prin ceva rau... poate sa fie ca persoana respectiva mai tarziu sa isi dea seama ca persoana caruia i-a facut mult rau ii vroia totusi binele si ca el/ea i-a facut un rau...dar acum depinde de fiecare..nu de soarta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Georgyyyyyyy):

Serios? Stalin a omorat milioane de oameni si a murit de batranete, foarte ok, si-a trait viata din plin. Si multi altii happy

| Georgyyyyyyy explică (pentru Cosmin86):

In fine, fiecare cu parerea luuiwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Georgyyyyyyy):

Parerea mea e bazata pe fapte reale, nu pe povesti cu zei tampiti gen doamne-doamne sau alte aberatii de genul.

| Georgyyyyyyy explică (pentru Cosmin86):

Ok