| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum am ascuns un folder si acum nu stiu unde sa il mai caut!laughing. cum fac sa imi apara inapoi?

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Te duci la My Computer. Undeva in stanga-sus o sa iti apara "search", accesezi acesta optiune. Undeva un stanga, la mijloc o sa-ti apara "all files and folders". Click pe acesta optiune.
Pe urma scrii acolo numele fisierului pierdut, ceva mai jos selectezi partitia in care doresti sa caute. In final apesi "search" (dreapta-jos.) Bafta.

| Mary496 a răspuns:

Cand esti in C:/, D:/ sau MyDocuments-> Tools(in bara de sus)->Folder Options(sau Optiuni Folder)->View(un tab) si unde scrie Hidden Files and Folder selectezi Show hidden files and folders.

| DeyCj a răspuns:

Probabil că din greşeală ai selectat să se ascundă. Păi dacă ştii că îi ascuns atunci intră în My computer şi din bara de sus selectează Tools(Instrumente)/Folder options(Opţiuni Folder)/View(Vizualizare)/din fereastra ce apare selectează „show hiden files and folders"(se afişează folderele şi fişierele ascunse), şi apoi navighează în locaţia unde ştii că ai folder-ul respectiv şi localizează-l. Apoi, dacă doreşti să nu îţi mai fie ascuns fă următoarea setare:
Localizează folder-ul şi dă un click deapta pe el.
Din meniul ce apare selectează „Proprieties"(Proprietăţi)
Din fereastra ce apare debifiază opţiunea „hidden"(ascuns˝)
Confirmi cu „Apply"(Se aplică) şi ieşi din fereastră.
Apoi repetă primul pas(ăla cu my computer/etc...) şi bifează din fereastra ce apare „Do not show hiden files and folders"(nu afişa folderele şi fişierele ascunse), asta pentru a revenii la setările iniţiale şi a ascunde işierele şi folderele ascunse.

| Nechita_Alberto_1987 a răspuns (pentru DeyCj):

Eu am win. 7 cum gasesc.

| SashaOverSaamar a răspuns:

Pai e foarte simplu! Orice calculator are un search care gaseste ori ce document aflat in acel pc. Daca ii mai stii numele folderului e si mai simplu. Sau poate doar ceva din numele lui ce iti aduci aminte. Si daca reusesti sa iti aduci aminte nu trebuie decat sa dai clic pe Start si vei vedea tu acel mic "search " bafta.