| Pool77 a întrebat:

Nu stiu daca postez in categoria perfecta,insa banuiesc ca aici se potriveste intrebarea mea, apropo salut din nou.

Veneam azi de la scoala pe la 4:30 si urcand la prima statie, autobusul fiind gol ma mult pe un scaun gol stiind ca ma asteapta un drum relativ scurt.Nu trece mult timp si in urmatoarea statie urca o mama cu o fica de 4-5 ani, si se pun langa scaunele alaturate.Eu fiind nu chiar intr-o stare buna,ma uitam pe geam parca inceremenit iar o aud intreband-o pe mama s-a in felul urmator "Mami,de ce acel baietel atat de trist?" Auzind astea am intors privirea spre ea fiind mirat de unde si-a dat ea seama de starea "spirituala",insa mama ei i-a raspuns in felul urmator "Nu cred sa fie trist,are el gandurile lui" iar fetite se lua la "cearta" cu ea tot spunand-ui ca eu sunt trist,desigur am linistit-o si i-am spus ca nu sunt trist,doar ca am avut o zi grea.
Acum intrebarea mea ar fi urmatoare,de unde a stiut ea ce simt eu in acel moment? Adica nu am plans sau chestii de genul, insa totusi si-a dat seama? Au cei mici niste simturi mai "evoluate" decat noi astia mari?

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Cand o persoana se uita pe geam, cu privirea pierduta in gol, transmite un sentiment de tristete, melancolie.Copii sunt foarte receptivi la sentimentele celor din jur asa ca nu i`a fost greu sa te citeasca happy

| Pool77 explică (pentru WaterDrop):

Totusi,mi se pare ciudat.

| WaterDrop a răspuns (pentru Pool77):

Nu are de ce.Este perfect normal.Doar nu ti s`a mai intamplat tie atata tot.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Ciudat, probabil s-a uitat la niste poze cu copii mai tristi care calatoreau si se uiteau pe geam, sau cu diferiti oameni. mai sunt poze de genu.

| Pool77 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Pentru ca fetita s-a gandit din prima la tristete iar mama ei nu prea dadea semne sa creada asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desene animate.
Daca te uiti mai atent la un desen animat, ai sa vezi ca trebuie sa fie unu trist care se uita pe geam laughing
Funda?

| Florin181997 a răspuns:

Copii mici pot vedea lucruri pe care adulții nu le pot vedea. Probabil ca absenta expresiei faciale, dar și privirea ațintita pe geam, în gol...a făcut.o pe fetiță sa își dea seama ca ceva nu e în regula cu tine.