| aNoNimAt a întrebat:

Nu vi s-a intamplat niciodata sa vedeti pe cineva in strada si sa aveti impresia ca-l cunoasteti de-o viata... sau sa vedeti pe cineva prima data si fara sa spuna nimic vi se pare foarte antipatic?

8 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Ba da... mi se intampla mereu si nu mi se intampla doar cu oameni ci si cu locuri. Fenomenul acesta se numeste deja-vu.

| Marii a răspuns:

Mi s-a intamplat cu o colega, semana asa de mult cu cineva, si nici acum nu-mi dau seama cu cine seamana. happy

| KidoSmart a răspuns:

Mie mi s-a intamplat sa vorbeasca cineva dar sa stiu ceea ce zice nu stiu cum sa spun parca o stiam(replica) dar de unde nu stiu

| cristinela a răspuns:

Ba da, de mai multe ori.Si aproape de fiecare data, cei care pareau antipatici, dupa ce ajungeam sa ii cunosc, nu erau nici pe departe nesuferiti sau cum credeam la prima vedere.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar sper ca nu-i grav daca nu mi s-a intimplat, nu?hee hee tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da dar nu prea am avut timp sa-l analizez atit pentru ca trebuia sa-mi asum intreaga problema mie pentru cael nu era vinovat cu nimic saracul chiar daca nu stiam de unde-l cunosc, chiar daca-mi parea antipatic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer mi s-a intamplat foarte des sa cunosc oameni pe care aveam impresia ca i-am mai intalnit in trecu. a merg in locuri care desi imi erau practic straine teoretic sa simt ca eu candva cumva am mai fost in locul ala si cel mai des mi se intampla sa fac ceva si sa am senzatia ca am mai facut acel ceva inca o data in acelasi mod in acelasi loc...iti dau un exemplu ieri am mers sa imi iau tigari si ajungand la coltul blocului intalnesc un prieten cu care nu mam mai vazut demult deci am avut o senzatie ciudata tot ce am vorbit si inclusiv felul in care ne-am intalnit imi erau atat de cunoscute practic la un moment dat aveam senzatia ca stiu ce va raspunde sau ce va zice dupa fiecare schimb de replici...ciudata situatie...