| Lime a întrebat:

Nu vi se pare ca timpul trece prea repede?

20 răspunsuri:
| bigsy a răspuns:

Nu timpul trece, noi trecem prin el. [ zicea nu cine odata]

funda?

| sbboy a răspuns:

Tot timpul.
Mai putin la ora de fizica.Si nu mi se pare doar mie ci la 30 de elevi.
Poate profu o fi avand cv puteri de comprimare a timpului ca sa-si predea el materia.

| mgtow a răspuns:

Daca realizezi ceva ce iti place trece repede iar cand esti plictisit/a trece greu.

| Raducu1 a răspuns:

Ba da.De ce? In ziua de astazi, 24 de ore nu mai sunt 24, sunt numai 16(poate chiar mai putin acum)! Motivul este unul foarte complex, de aceea nu-l voi mentiona!

| NoNameJunior a răspuns:

Buna,lime!
da,si eu am impresia asta.e naspa pentru ca de exemplu vara timpul trecea mai,, greu".iar acum trece mai repede! nu prea putem sa facem nimic ca vine seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul trece mai repede când facem ceva plăcut care nu am mai vrea să se termine niciodată, iar când avem de făcut ceva care nu ne face plăcere, zici că trec anii... știu cum e...

| Oanna96 a răspuns:

Da asaa este...si Raducu1 are dreptate ziua nu mai are 24 de ore ci 16 sau chiar mai putin. lui ar trebui sa ii dai funda.happy

| albertosso a răspuns:

Suntem prea ocupati ca sa ne dam seama daca timpul mai trece... Alergam, plangem, iubim, radem, suferim si ne oprim si ne intrebam la un moment dat: "oare ce rost mai are?" Oamenii mari vor sa fie din nou copii, uneori chiar si noiam vrea sa dam timpul inapoi si sa reparam anumite greseli pe care le-am facut in trecut. Si totusi nu putem...

| Lime explică (pentru sbboy):

Si mie mi se pare ca ora de fizica trece suuuuupeer greu. Mai adauga un elev la cei 30winking

caramela
| caramela a răspuns:

Uff, da ce repede trece...mai ieri aveam copil de un an, iar ieri scumpul meu fie a implinit frumoasa varsta de 23 de ani:*:*

| Lime explică (pentru Raducu1):

Da, auzisem si eu despre asta.

| Lime explică (pentru caramela):

Sa-ti traiasca! big grin

| OanaMady a răspuns:

Da chiar asa e nu timpul trece ci noi trecem prin ec.In fine chiar trece timpul foarte repede cu viteza lumini(glumesc).

caramela
| caramela a răspuns (pentru Lime):

Multumesc:*:*:* sa ai parte de tot ce e frumos si bun in lumea asta reastraight face

| Savy a răspuns:

Ai lucrare maine, asa-i?

| Lime explică (pentru Savy):

Nu, dar am multe teme.

| Savy a răspuns (pentru Lime):

Pe aproape. Mereu ti se pare ca trece repede cand ai nevoie de el, insa cand astepti ceva cu nerabdare ti se pare ca nu se termina.

| alexandra2859 a răspuns:

Da cand sunt la schoala nu trece, cand sunt acasa trece si vine iar o noua zi de schoala

| alice014 a răspuns:

Chiar trece mai repede. In timpul orelor mi se pare ca trece greu, dar la sfarsitul orelor ma mir. Si ma trezesc cu week-endul.

| HDeNiSaR a răspuns:

Imi place foarte mult vorba aceasta : "Timpul nu trece: "Cum trece el?", ci trece cum ţi se pare.
Să presupunem că astăzi ne sună un prieten care nu l-am mai vazut de foarte mult timp şi ne spune că peste două zile, cam între orele 11:00-13:00 trece prin localitatea unde locuim şi vine în vizită şi pe la noi.În două zile avem timp să facem curăţenie, să jumulim găina laughing, să facem cumparături sau mai ştiu eu ce. Ok! a venit ora 11:00, noi am terminat toată treaba şi nu ne rămâne altceva decât să aşteptăm.Cum va trece timpul de la 11:00-13:00? Da oare mai vine? Da oare i s-a întâmplat ceva pe drum? Da de ce nu ajunge odată? De câte ori ne vom uita pe fereastră? --- Cum trece timpul in aceste două ore? Parcă stă pe loc.
Acum tot acelaşi prieten ne sună peste două zile ( ziua de azi şi de mâine trece normal) la ora 11:00 şi ne spune:" Vezi că am de plecat la cineva la tine în localitate şi trec şi pe la tine! Vezi că în maxim două ore ajung!" Noi cât pe ce să facem infarct! Curătenie nu, găină nu, cumpărături nu! Ok! ne organizăm repede! ne apucăm de toate odată!(ok ne dăm seama că nu facem nimic cum trebuie). Şi de odată auzim o maşină oprindu-se la noi la poartă… Care sunt primele cuvinte care le spunem? …"Doamne fereşte doar n-a ajuns!" …. Cum a trecut timpul în aceste două ore? Parcă a zburat.