| chocolatedream a întrebat:

Oare de ce suntem atat de rai? Toata lumea se plange de ceva dar nu toti le multumeste lui Dumnezeu pentru ce au. Noi ne miram ca exista atate razboaie etc. Noi ne gandim numai la noi. Dar oare de ce?

5 răspunsuri:
| T3qUyLa a răspuns:

Pentru ca asa e lumea din ziua de astazi,se gandesc numai la ei sa le fie lor bine, nu se gandesc si la cei din jurul lor, dijn pacate pe zi ce trece devenim tot mai "rai"...

| Ozanaf a răspuns:

Pentru ca traim intr-o cu oameni egoisti.Pentru ca copii invata sa faca ca parinti lor chiar daca ei sunt oameni rai, asa sunt invatati si asa fac ei. Nu chiar in toate cazurile doar in majoritatea. Din pacate lucrurile rele se invata mai usor decat cele bune. Lumea este distrusa din cauza alcolului si a drogurilor. Cel mai mult rau este provocat de cei cu aceste vici. De exemplu:m intr-o familie in care parinti consuma alcol, ei se cearta mereu si asta ii invata si pe copii lor sa faca. Tot timpul in acea familie vor exista scandaluri cu batai daca cei doi nu se oprec din bautura.

| Catafu a răspuns:

Pentru ca aceasta lume este condusa de satan.

| tricky a răspuns:

Lumea e rea fiindca fiecare vrea sa traga pentru el. Multa lume nu`i multumeste lui Dumnezeu fiindca nu crede in el. Razboaiele se fac din alte cauze. Ne gandim numai la noi fiindca atunci cand ti`e greu nu e nimeni langa tine. In mare ti-am zis. Cati ani ai?

| YoAnne a răspuns:

De cand lumea omul este cea mai distructiva finta de pe planeta.