| smolnarkarina a întrebat:

Deci toata lumea stie ca Dumnezeu a creat tot ce exista... Dracul exista de asemenea si cum Dumnezeu a creat tot ce exista, oare tot El l-a creat pe drac... oare sa ne testeze credinta?:s?

10 răspunsuri:
| oz a răspuns:

"toala lumea stie ca dumnezeu a creat tot ce exista" alt amator...

| unione a răspuns:

Eu cred ca totusi suntem in sec. 21 si ar trebui sa deschidem ochii la fenomenul ''creearea lumii'', explicatii logice, facute de experti nu ce scrie in biblie... e o carte scrisa de oameni, sunt atatea religii,

| Dragosgan a răspuns:

Dar ti-ai pus vreodata intrebarea daca nu exista Dumnezeu?Nu,atunci de ce crezi in prosti din astea?

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Dacă Dumnezeu e atotputernic, de ce a permis apariţia acestor forţe malefice? Se spune că nimic nu se întâmplă fără voia Domnului. La ce serveşte Domnului existenţa diavolului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ma amuza, sigur ca tot el l-a creat, exista ceva ce misca sau nu misca sa nu fi fost creat de el?
Sa testeze credinta?, alta gaselnitza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dracii nu au existat de la inceput, ci ei sunt niste ingeri care au vrut sa fie mai sus decat Dumnezeu si si-au piredut aura de ingeri, transformandu-se in draci drept pedeapsa pentru mandrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu la inceput a facut Lumea Nevazuta, adica ingerii. Cel cu cornite a fost si el un inger, pe nume Lucifer.Era invidios si prea mandru, asa ca a ajuns in Iad. Din cate stiu eu, asta este povestea.
Cei cu cornite vor sa ne duca de partea lor, adica sa facem lucruri rele, nu pentru ca ne testeaza Dumnezeu credinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ti-ai pus vreodata intrebarea daca nu exista Dumnezeu? Nu, atunci de ce crezi in prosti din astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat.