| anonim_4396 a întrebat:

Pe 30 iunie fac 14 ani... cand pot sa ma duc sa imi fac buletinul si ce acte imi trebuiesc. Precizez ca parintii mei nu au fost casatoriti deci eu port numele tatalui.

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mergi la Inspectoratul General de Politie, sectia "Evidenta populatiei" si ai nevoie de actele din linkul de mai jos:
http://www.sibiuvirtual.ro/acte-necesare-carte-identitate.php

| emy a răspuns:

La multi ani anticipat! Nu prea stiu. Legile s-au mai schimbat.

| matt25 a răspuns:

Te duci la politie si intrebi exact ce trebuie facut si cand.