| GeorgianaDragus a întrebat:

Pe baieti ii plictisesc daca vb de scoala? despre ce as putea vorbi?

Răspuns Câştigător
| Simyx a răspuns:

Da, ii plictisesti foaarte tare daca vorbesti despre scoala. poti vorbi despre masini, cascadorii, sporturi extreme dar NU despre moda, haine, scoala, si din astea.

14 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Despre ce ai putea vorbi cu baietii?! Despre fotbal, sex si videogames!

| vladvlad23 a răspuns:

Depinde de baiat. Incearca sa gasesti ceva ce sa va intereseze pe amandoi.

| ALice_4674 a răspuns:

Nu pe toti.de ex, cand mergeam acasa, am auzit un baiat si o fata vorbind despre materiile preferate.Pai daca si el vrea sa faca o conv, totul va veni de la sine.

| cretudaniel99 a răspuns:

Barfa despre colegi

| iulianr a răspuns:

Vorbeste cu ei despre sport, masini, jocuri pe calculator, dar nu vorbi despre cantareti, muzica, haine, etc.

| EduardGa a răspuns:

Uhm, sunt baiat si sa zicem ca as putea sa iti raspund. Nu plictiseste subiectul "scoala" daca stii ce sa povestesti despre scoala. Nu te lungi la discutii despre ce materii iti plac tie si ce nu, sau ce ai invatat ultima data la matematica. Da, asta plictiseste. Ai putea in schimb sa vorbesti despre unele activitati extrascolare, dar care sa aiba legatura si cu colegii: excursii organizate de voi, cu sau fara profesor, participarea la concerte sau expozitii in grupuri mici, sau altele. Ai putea sa mai abordezi subiecte ca: muzica, filme (baietilor le place sa vorbeasca despre filme), fotbal (daca esti microbista si te pricepi)... Nu vorbi niciodata despre viitor cu un baiat, facand aluzie ca in acel viitor te-ai putea afla si tu, ca si simpla amica. Daca sunteti iubiti, da.
Nu stiu ce ar mai putea fi.Sunt mii de subiecte, insa toate se muleaza dupa personalitatea baiatului, dar si a ta. Cand zic a ta, ma refer la faptul ca tu nu trebuie sa joci teatru, adica sa disimulezi. Poarta-te natural si deschide subiecte interesante. Iti vei da seama ce subiect sa deschizi, in functie de tipul baiatului.
Bafta la.cucerit?!
big grin

| Izz a răspuns:

Despre fotbal este sportul lor preferat

| flory13 a răspuns:

Despre muzica, filme, sport, si despre ei. despre diferite situatii

| ZeRRo a răspuns:

Despre sex, sex sex, sex si cand faceti o pauza incercati sa puneti in practica despre ce ati vorbit.

| Overseer a răspuns:

Absolut despre tot! in afara de tema legata de scoala! intreaba-l ce a visat, ce a facut azi, si tot asa mai departe, ca intr-adevar tema legata de scoala ii tare plictisitoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fac

| AdelaPopescu a răspuns:

Despre sex laughing Atunci sigur nu va fi niciunul plictisit laughing

| edina2010 a răspuns:

DeeDee ii plictisesti pe baieti da ca vorbesti cu ei despre scoala. Vorbeste despre cursele da masini, wresling, fotbal, baschet etc...

| MikySeeYou a răspuns:

Vorbeste cu ei chestii care le plac... poate anime-uri, masini...mancare