| Ssebmh a întrebat:

Salut, aveti idee ce as putea face? Ma super plictisesc, dar nu am cu cine iesi si nici cu cine vorbi si na sunt cam singur.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Diminaku a răspuns:

Sunt foarte multe lucruri pe care le poți face.
Ai vreun hobby sau pasiune? Dacă da, practică. Dacă nu sau nu poți practica crează un hobby, crează obiceiuri noi.
De exemplu:
-citește o carte (ți-aș recomanda mult dezvoltarea personală sau financiară, pentru că sunt foarte utile pentru tine). Dacă nu ai o carte fizică poți apela întotdeauna la un PDF;
-dacă nu ești tipul care citește atunci ascultă un audiobook, un podcast, un show de stand up comedy sau muzică;
-fă mișcare. Apucă-te de exerciții fizice, o rundă de alergat sau altă formă de mișcare;
-poate ești creativ sau ai o imaginație bogată. Încearcă să scrii ceva (poate îți faci un jurnal sau scris creativ), compune beat-uri sau melodii (sunt o tonă de programe online sau pe magazinele computerelor/telefoanelor), joacă-te prin bucătărie cu rețele (poate faci chiar tu o rețetă nouă);
-joacă-te un joc video.

Hmm乁[ ◕ ᴥ ◕ ]ㄏ altele nu-mi mai vin. Îți urez distracție plăcută!