| anonim_4396 a întrebat:

Pe facebook se poate sa blochezi o persona sa nu iti mai trimita cerere de prietenie? Fiindca ca ma uitat de profilul unei anumente persona si nu mai aapere adauga la prieteni si doar trimitere mesaj. daca dau la ata persoana imi apare amandoua funti si de adaugare si de mesaj. de ce nu mai apare la persoana acea si funtia de adaugare?

5 răspunsuri:
| VibeTrix a răspuns:

Dai pe Facebook la setari. Apoi dai la confidentialitate. Acolo este: cine ma poate contacta? Si mai scrie vizavi: cine iti poate trimite cereri de prietenie? Dai la editare si zici la prietenii prietenilor. - asta daca vrei si tu sa faci asta. Si asa dau si ei. :*

| Otto2014 a răspuns:

Pentru ca a setat sa-i poata trimite cerere doar prietenii prietenilor, asa am facut si eu, sa nu primesc cereri de la necunoscuti.
Am blocat si functia mesaje pentru cei care nu au un prieten comun cu mine.

| DarkGren a răspuns (pentru Otto2014):

Pai daca am 43 de prieteni comuni nu ar trebuie sa imi apara?

| Ella2819 a răspuns:

A setat sa primeasca doar cereri de la cunoscuti, si nu ii poti da.

| DarkGren a răspuns (pentru Ella2819):

Cum ella 2819? unde este aceasta setare? ca mie imi apare toata lumea si prietenii prietenilor. multumesc de ajutor!