| SilviutzaESuper a întrebat:

Pe voi nu va enerveaza cei fitosi, care merg aproape infiecare zi la mall, la patinoar si la cinema.adica mai mergem uneori dar copii astia exagereaza.se lauda cu haine, telefoane.am avut o fata in clasa a caror parinti i-au luat iphone4, apoi iphone5, iar acum vrea ipad.nu-i inteleg pe astia.nu pot si ei sa-si ia haine de la un magazin normal.
eu credeam ca sunt prietena cu o fata, apoi am vazut o poza in care ea era cu alti copii mai naspa ca mine la ziua ei de nastere.asta nu se face.i-ar cand am intrebat-o unde era acolo mi-a zis fara vreo ezitare ca era la ziua ei...
toti ma cred plictisitoare,bine la scosla sunt pentru ca sunt timida, dar nu-i acelasi lucru, cu colega mea de banca sunt amuzanta si misto dar nu prea am curaj sa vb cu altii.bine eu mai vb si cu ceilalti dar nu prea pot sa le demonstrez ca-s misto
voi ce aveti de spus despre asta? ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Nu înțeleg ce vrei să spui.
Cum erau copiii respectivi mai ''nașpa'' ca tine?
Tu îi judeci pe ceilalți că te consideră plictisitoare, dar nici tu nu te abați de la jigniri.

Toată problema e la tine, îți pasă prea mult.Sinceră să fiu, pe mine chiar nu mă interesează modul de viață al unora.
Mă cam lasă rece comportamentul adolescenților de vârsta mea.Ce să mai vorbesc de populariate, haine, telefoane...îmi vine deja rău.Eu nici măcar nu am telefon mobil, dar nici nu îmi trebuie.

Ești timidă? Foarte bine, e mult mai bine așa.

Multă fericire îți doresc!

| Bøøgey a răspuns:

Exact ce spunea si Northern, tie nu-ti convine ca altii te considera plictisitoare, insa tu ii numesti pe altii "mai naspa decat tine". Meriti ce ti se intampla.
Si in plus esti prea disperata sa-i convingi pe altii ca esti "misto". Asta e, esti timida, nu e de tine. Incearca sa fii multumita de tine insati. Oamenii de genul asta de obicei se fac placuti in orice context.
Poti sa ne zici si cati ani ai?

| TheMiningSheep a răspuns:

Adica...esti saraca si nu iti permiti si tu si tie ciuda... Nu?

| ETBFTR a răspuns:

Incearca sa iesi din casa