| Alqumo a întrebat:

Pentru ca vine vara, imi puteti spune activitati pe care le poti face in exterior la varsta de 12 ani? Nu am prieteni pentru ca in sat la mine nu sunt copii absolut de loc si este destul se departe de oras. M-am plictisit sa stau pe pc in casa.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai in casa, cand locuiesti la sat?
Acum cand este atat de munca in gradina, la plantat prin gradina, la sapat si pus rasaduri, la vopsit copacii si gardurile, tu stai in casa la computer?
Ai vreun handicap?

| Alqumo explică (pentru Violleta2022):

Nu toate vilele au gradina? Limbajul tau este chiar dezastruos.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alqumo):

Mai copilas, limbajul meu este perfect nromal, cand vii si intrebi ce sa faci si mai afirmi ca locuiesti la tara, vin si te intreb?
Ai vreun handicap sau problema de sanatate, de nu poti iesii in curte sa munecsti pamantul, alaturi de parintii tai?
Ce te tine in casa?
Ce atat de dificil sa intelegi o intrebare simpla si sa raspunzi la ea?

| Goete a răspuns:

Poti sta pe pc in exteriorwinking

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Hai că o să îți dau niste idei.
Ajută-ti părinții la treaba de prin curte iar când ești mai liber du-te și explorează împrejurimile din localitate.Plimba-te cu bicicleta prin sat, mergi la pescuit daca ai o balta prin apropiere, uită-te la stele noapte.
De asemenea ți-aș recomanda să înveți in timpul asta liber pe care îl ai să înveți niste lucruri practice cum ar fi sa știi să bați un ciocan in cui, să știi să folosești orice unealta de prin casa.