sadrian46
| sadrian46 a întrebat:

Pentru cei dornici de distracție, voluntari la UNTOLD.
https://actualdecluj.ro/......in-europa/

Răspuns Câştigător
| IAR a răspuns:

VOLUNTARII UNTOLD
În continuare, dorim să îți reamintim câteva informații prețioase de care trebuie să ții cont înainte să aplici ca și voluntar:
1. Cazarea și transportul nu pot fi asigurate de către organizatori.
2. Intervalul de vârstă pentru programul de voluntariat UNTOLD 2021 este de 16-35 de ani (trebuie să ai impliniți 16 ani în 05.09. 2021).
3. Programul de voluntariat UNTOLD 2021 se adresează exclusiv cetățenilor români, conform legii în vigoare până la acest moment.
4. Repartiția pe departamente se va face atât în funcție de dorința și abilitățile tale, cât și de necesitatea departamentelor.
5. Activitatea ta va începe în funcție de nevoia departamentamentului la care aplici. Primul departament care își va începe activitatea, va fi cel mai devreme cu o săptămână înainte de festival, urmând ca și celelalte departamente să intre treptat până în prima zi a festivalului.
6. Va trebui să fii la Cluj cu o zi înainte să-și înceapă departamentul din care faci parte activitatea, pentru a încheia procedura legală de semnare a actelor și a parcurge trainingul care îți este asignat.
7. Turele tale vor fi de 6 ore (dacă ai sub 18 ani nu vei putea activa în turele de noapte) rămânând ca în restul timpului să ai posibilitatea să te bucuri de tot ceea ce oferă festivalul.
8. Cei care ne-ați ajutat în anii trecuți, veți avea prioritate în procesul de selecție și veți fi trimiși în departamentul pe care vi-l doriți.
9. Pentru că punem în prim plan, atât siguranța voastră cât și a publicului, noi ca și echipă de organizare dorim să reprezentăm un risc cât mai scăzut. În acest sens vă recomandam sa va vaccinați cu schema completă și 10 zile după rapel până la data de 05.09. 2021 pentru a va proteja atât pe voi cât și pe cei din jur.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 explică:

Nu am mai multe detalii decât cele din anunț.
Ceea ce mai știu pe surse, este că nu este un voluntariat total.
Adică, îți dă ceva de măncare, că nu o să te țină toată ziua cu burta goală.

| T0T a răspuns:

Te plătesc ăștia să le recrutezi proștii?
Anul trecut tot ăștia parcă le-au dat țeapă la oameni. Oamenii au rămas și fără bani și fără spectacol.

| sadrian46 explică (pentru T0T):

Chiar nu am nimic cu ei. Ai spus parcă. Parcă ei ar fi fost de vină cu paranghelia legată de covid. Din câte știu, cei ce au plătit anul trecut, pot veni cu biletul anul acesta.

| Sophieka a răspuns:

Fondatorul UNTOLD, Sorin Gadola, s-a întors la Hristos

https://www.youtube.com/watch?v=wx9N9WaWUGA&t=3s

| sadrian46 explică (pentru Sophieka):

Da, el s-a întors. Dar UNTOLD merge strună cu ritmuri păgăne, șamanice care fac să vibreze geamurile și plămânii și bagă în oraș vreo 4-5 milioane de Euro și aduc în sufletele celor care participă ceva din frenezia epocii de piatră. Amin. Hristos? Never mind, e fumat.

| CassiusAlexander a răspuns:

Cânți și tu?

| sadrian46 explică (pentru CassiusAlexander):

Da, la beșafon. Când pun ăia boxele la 100 db, bubuie de parcă decolează naveta spre Marte, și se aude la 4km, nu ai alta de făcut.

| IAR a răspuns:

Deci nici macar nu-ti asigura cazarea și transportul si cred ca nici mancare nu-ti da, adica sclav dar experienta va fi fenomenala. happy
Voluntar in Romania happy happy happy

| sadrian46 explică (pentru IAR):

Să nu crezi că nu îți dă mâncare. Fără mâncare nu ar sta nimeni.

| IAR a răspuns (pentru sadrian46):

Crede-ma ca atata timp cat ei iti spun ca transportul si cazarea trebuie sa le platesti tu, mancarea tot tu o platesti, ei iti asigura DOAR experienta.
Sunt multi tineri obsedati de UNTOLD, sunt in stare sa stea nemancati ca sa ajute pe acolo.
Trebuie sa tii cont ca esti in Romania, aici voluntariat = ii platesti tu ca sa muncesti la ei.
Aici in Romania experienta este totul, ea iti da de mancare, ea te imbraca, ea iti da masina, ce mai. happy
Tinerii sunt de vina ca permite asa bataie de joc.

| sadrian46 explică (pentru IAR):

Ai fost acolo să simți vibe-ul? Nu este nimeni de vină. Ești voluntar, nu te obligă nimeni să fii.

| IAR a răspuns (pentru sadrian46):

Ai dat un raspuns tipic pentru cineva care lucreaza acolo.

| sadrian46 explică (pentru IAR):

Iar tu ca prostul lipsit de experiență ai pus botul și ai crezut.

| IAR a răspuns (pentru sadrian46):

Vorbeste frumos, nu e cazul sa ma jignesti.