| Alexandra. a întrebat:

Peste cateva zile este ziua mamei mele.Va rog, dati-mi si mie niste idei de cadouri. Ce vi se pare ideal pentru o mama? In afara de vaza sau ceva de genul, mentionez...nu colectioneaza din astea.laughing
Deci? Va rooog, multe idei. Cele mai interesante si multe primesc fundita.:*

10 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Cumpara-i un buchet de flori

| deia a răspuns:

Eu i-am dat mamei mele de ziua ei o fotografie intr1o rama frumoasa cu toti din familie si o bratara de argint. I`a placut foarte mult.

Bratarile de argint nu sunt scumpe.
Poti sa cumeri si o cana cu "Cea mai buna mamica". big grin

Sper ca te-am ajutat.:*

| AshuraElric a răspuns:

Cu toti trecem prin asa ceva, Ziua Mamei, pai sa vedem ce i-am luat eu anul trecut:un fular personalizat(nu am agatat tot felul de chesti)pur si simplu i-am cusut semnificatia numelui cu ata aurie ca fir de aur de unde, era criza, nu ca acum n-ar fi, tin sa mentionez ca ziua ei e iarna asa se explica prezenta fularului, si i-am oferit un buchet de flori(preferatele ei)si ATAT! Criza asta! Faza cu vaza e invechita, nici bunica nu-si mai aduce aminte sa fi primit asa ceva, ai puta sa-i oferi un parfum(sa miroasa precum floarea preferata)Pont:Sa ai grija sa nu aiba unul indentic.Sau o poezie...nu foarte multe dulcegarii in ea doar nu vrei sa faca carii, sa fi sincera asta-i tot.Mai am idei:expediaza-i(mama, tata)la o cina romantica la un anumit restaurant(nu da numai tu bani, sa dea si tata jumatate daca nu vrea sa stea acasa)...gandest-te ce-i place cel mai mult:flori, animalutele de companie, daca-i place sa gateasca, ofera-i ceva ce are legatura cu asta.Pregateste o cina in familie, in care sa nu se mai discute despre afaceri, ceva diferit ca doar nu-i in fiecare zi ziua ei.Mult noroc!

| Daiana90 a răspuns:

Eu de ziua mamei ii cumparam un buchet de flori. apoi ii cumparam un parfum, spray, depinde si ii mai luam o felicitare, le impachetam acasa si i le dadeam asa. ii poti cumpara un bibelou ceva...sau de exemplu ce mi se pare mie foarte frumos e sa gasesti ceva ce are o semnificatie si sa scrii pe un biletel semnificatia sa aiba amintire toata viata. ii poti lua o farfurioara dinaia cu lumanari parfumate, un lantirosr de argint, o brosa frumoasa de argint(stiu ca mama se tot uita la brose, ii plac foarte mult). sunt atatea lucruri:p sau iarasi o icoana frumoasahappy

| Gabyy_8657 a răspuns:

Ai putea sa-i faci tu ceva de mana ta. O floare din hartie ceva

| RoxX_1956 a răspuns:

Pai... ce i-ar place in mod deosebit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ii poti lua orice iti place atata timp cat este din inima.Iti pot recomanda un buchet dragut de flori care sigur o va bucura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca mamei tale oricum o sa ii placa orice.ideea mea e asta. un lantzuc (de metal pretios) pe a carui inimioara sa inscriptionezi.my mother, my friend sau ceva de genu' (cu pozele voastre inauntru etc ). deep isnt it happy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, anul trecut i-am luat mamei un inel de argint, un buchet de flori si i-am compus o poezie (asta i-a placut cel mai mult pentru ca poezia a venit din inima), iar anul acesta i-am luat o trusa de machiaj pe care si-o dorea de mult si tot asa un buchet de flori.

| oOo VeVeRiTzA oOo a răspuns:

Eu as lua in locul tau floarea preferata cu un biletel in interior happy sigur il va adora...