| Mmaannuu11 a întrebat:

Pot sa ma apuc sa cresc in masa musculara de la 15 ani? Este destul de dezvoltat corpul meu? Daca da îmi puteți da un program in mare când și de cate ori sa repet? Cu alimentația știu cât și ce trebuie sa mananc.

Răspuns Câştigător
| ovidiu123432 a răspuns:

Pai tu trebuie sa stii cat sa mananci si la ce ora sa faci si cate repetari, asta depinde de fiecare. Nu putem noi sa iti spunem cate ridicari sa faci la ce ora sa faci si cat sa mananci deoarece poate eu pot mai mult, altul iti spune o ora in care tu nu poti, cel mai bine e sa te gandesti sau sa incerci cu diferite greutati iar cand gasesti o greutate pe masura ta te opresti acolo iar faza legata de program si mancare aici tu trebuie sa decizi o ora si ce sa mananci.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu.ti strica sanatatea...modeleaza corpul cu un bazin, alergari,...

| Mmaannuu11 explică (pentru baru):

Când aș putea crește în masa musculara? Pe la câți ani?

| Eduard619 a răspuns:

Parerea mea este ca regimul alimentar si jogging-ul o sa te ajute ca sa iti menti musculatura picioarelor si abdomenul iar pentru brate poti sa tii le antrenezi prin munca ceva sau daca insisti cu sala faci 3 serii a cate 10 repetari.
Ca alimentatie trebuie sa imbini proteinele pe care le iei din peste/pui/fructe si legume
Lipide-iti trebuie si grasimi daca vrei sa pui masa dar si vitamine.