| taineamea a întrebat:

Poti sa ajungi sa ai incredere in tine si sa te iubesti cand tu n-ai facut asta ani de zile? Ce te poate motiva si mobiliza sa nu mai suferi? In ziua de azi am observat ca fiecare suferim de singuratate, de lipsa de afectiune, ne pasa de parerea altora chit ca uneori nu recunoastem, cautam compania unui/unei iubit/e, a prietenilor si amicilor, cautam sa apartinem unui grup in viata reala sau pe net pe retele de socializare si pe forumuri, suntem dezamagiti de reactiile noastre si ale celor din jur, avem asteptari care nu se confirma si cate si mai cate. Ajungem treptat sa ne privam de dragostea pe care ar trebui sa ne o acordam, sa fim lipsiti de incredere. Dar uneori din acest "namol" in care ne scufundam simtim nevoia si dorinta de a iesi la lumina, sa devenim increzatori in noi si sa ne iubim.

2 răspunsuri:
| Lunia a răspuns:

Cred ca toata suferinta asta duce la acumulare de iubire happy in final aceasta trebuie revarsata asupra cuiva ...cred ca e si din cauza ca incepi sa te maturizezi, sa-ti vezi greselile tale si ale celor din jur ...incepem sa fim "duri" cu noi insine dar si cu ceilalti.
Eu cred ca poti sa ai incredere in tine si poti sa iubesti (chiar daca n-ai facut asta de ceva vreme), ba chiar mai mult, cred ca experientele trecute iti vor fi de folos, chiar daca s-ar putea sa mai treci prin niste experiente neplacute. te asigur ca vei intalni pe cineva caruia sa-i pese si sa te iubeasca happy

| taineamea explică (pentru Lunia):

happy Inainte imi vedeam doar greselile mele si chiar pe ale altora mi le atribuiam, insa dupa o dezamagire in care am oferit iubire si n-am primit m-am schimbat. Atunci am luat si hotararea sa ma schimb si sa fiu mai increzatoare. Stiu ca va veni si ziua cand voi intalni un barbat caruia sa-i pese si sa ma iubeasca si acum nu incerc sa mai imi pun intrebari cand si unde samd. Multumesc pentru raspuns! happy