| monia a întrebat:

Sa incepem cu inceputul. happy Un coleg de la mine de la scoala m-a invitat pe mine si alte 2 fete sa mergem in parc (avem 12 ani). Eu merg cu impreuna cu fetele, insa parintii mei mi-au spus ca ce sa fac acolo, etc. Ideea este ca va veni si un parinte cu noi, insa nu ma lasa... Cum sa ii conving sa ma lase?

Răspuns Câştigător
| nothinglefttolose a răspuns:

Mi se pare destul de aiurea sa ne intrebi pe noi chestia asta, din moment ce tu ar trebui sa-ti cunosti parintii cel mai bine. Dar...

Poate ai facut ceva care i-a facut sa-si piarda incredera in tine.Si au o gramada de motive sa nu te lase sa mergi: stirile pe care le vad, ce mai aud de la altii, bla bla bla.

Stiu cum e sa nu ai voie sa mergi undeva, dar eu zic sa vina unul dintre parintii tai cu tine si sa vada ca e totul in regula, sa vada cu cine esti si ce faceti acolo.O data nu mori daca te insoteste.O rogi pe mama ta sau pe tatal tau sa stea deoparte.Asa vor intelege ca nu esti cu nu stiu ce baieti si alte chestii de genul acesta.

Ai 12 ani.Nu e de mirare ca sunt ingrijorati pentru tine.

Bafta.

2 răspunsuri:
| VooDau a răspuns:

Doamne, ce parinti grijulii in ziua de azi, eu la 12 ani i-am inchis pe ai mei in camera ce nu mi-au dat bani sa-mi cumpar tigari.

| xRebecaaa a răspuns:

Pai, spune-le asa :
-'' Mama, tata hai va rog eu lasati-ma, ce o sa se intample daca ma duc?! Nu se intampla nimic. Si faza e ca vine si un parinte si cu noi. nu o sa se intample nimic! Hai va rog eu puppy dog eyes ''
Asa fac eu big grin cand vreau sa ma duc undeva, ii rog frumos..etcbig grin