| Alfonso a întrebat:

Mi-am luat azi un Samsung Galaxi Fit, dar nu mi se conecteaza la USB! Cand il conectez doar se incarca bateria, dar nu imi apare nicaieri nic, si nu da nici un semn, nu pot sa pun si eu o melodie pe el, nimic! Ce sa fac?! Va rog frumos, ajutati-ma! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Descarcă Samsung Kies
http://www.samsungapps.com/about/onPc.as

7 răspunsuri:
| ionutVUVUZELA a răspuns:

Incearca o reinstalare de windows, pentru ca si eu am patit la fel nu mergea nimic la usb acolo nici stick nici nimic.la telefon cand bagam cablu imi arata ca este conectat dar pe pc nu aparea nimic

| Alfonso explică:

AAA,am uitat! Am cautat si pe la setari, dar nu e nimic acolo...

| Pettricaaa a răspuns:

La conexiuni pc trebuie sa bifezi mass storage/stocare in masa ca sa nu folosesti Samsung Kies.

| zupharinio a răspuns:

1)Setari,aplicatii,bifezi Surse necunoscute apoi te duci in Dezvoltare si bifezi depanare USB si permite locatii false.
2)Descarci Samsung USB Driver for Mobile Phone
3)imi dai FUNDA happy

| nios a răspuns:

Pai nu e stricat am si eu un telefon cam ca asta si mie imi face la fel se incarca pentru ca ia curent din conectiunea cu priza a unitatii centrale si uite cum faci descarci melodia atunci o sa iti apara o fereasta unde o sa iti apara sa bifezi cum vrei sa o descarci si dai salvare fisier sau save file selectezi save file o cauti la descarcari sai in dekstop dai clik dreapta ti clicu pe trimitere la acolo selectezi trimitere local disk g sau e si ti-o trimite (ATENTIE! nu iti zice daca ai primit-o sau nu trebuie sa deconectezi USB-ul ca sa vezi da ti-a dato.
Sper ca te-am ajutat.

| aLeeXiNNo a răspuns:

Da salut intra pe siteul Samsung www.samsung.com si downloadeaza cea mai noua versiune Samsung kies. O instalezi, connectezi cablul USB si apoi intrii in acea aplicatie. O lasi putin deschisa pana o sa proceseze datele de pe telefon si apoi intrii in my computer si gasesti acolo sa poti intra la telefon :D si eu am galaxy mini si de aceea stiu. FUNDA?

| aLeeXiNNo a răspuns:

Da salut intra pe siteul Samsung www.samsung.com si downloadeaza cea mai noua versiune Samsung kies. O instalezi, conectezi cablul USB si apoi intrii in acea aplicatie. O lasi putin deschisa pana o sa proceseze datele de pe telefon si apoi intrii in my computer si gasesti acolo sa poti intra la telefon :D si eu am galaxy mini si de aceea stiu. FUNDA?