| JaneEyer a întrebat:

Sal TPU.Am o intrebare pentru voi si credeti-ma.Chiar e pentru voi. Dc unii membri dupa ce raspund cer funda? Adica gen:"Iti trebuie versiunea originala. Funda?"Funda pentru cel mai convingator raspunshappy

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Cei care cer funde ca retardații pe aici, la orice nimic ei vor fundă, nu le pasă ce e scris în răspuns atâta timp cât iau fundă, ei bine, acei oameni cred că, dacă au o grămadă de funde luate pe degeaba vor deveni experți TPU și vor fi respectați. Lor nu le pasă ce e scris în răspuns, vor doar fundă, și își imaginează că astfel de răspunsuri îi ajută să fie experți. Dacă era așa, TPU nu mai era un site de într-ajutorare, ci un simplu concurs, o competiție. Majoritatea asta cred, că fundele multe te fac expert TPU, cel mai idiot lucru din lume, părerea mea. Lăsând la o parte faptul că nu e adevărat, nici nu știu de unde a pornit toată chestia asta. S-au uitat și ei la primii utilizatori că majoritatea sunt experți TPU și au multe funde, și în mintea lor care nu e în stare de mai mult s-a introdus ideea cum că, dacă ai funde multe ești expert TPU. Oameni buni, calitatea răspunsurilor te fac expert, nu să ceri funde aiurea pe răspunsuri stupide gen "Sal, fundă?" Am ajuns la concluzia că mai puțin de 30% din useri răspund ca să ajute, nu pentru fundă. Recunosc, la început ceream și eu funde pentru că vedeam la toată lumea, însă acum când mă uit la primele mele răspunsuri nu îmi vine să cred că mâna mea le-a scris.
Baftă

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Daca n-ai fi pus acel "Funda pentru cel mai convingator raspuns" la sfarsit, poate ti-as fi raspuns, dar din moment ce ii incurajezi chiar tu, ce rost are?
Motivatia trebuie sa fie cu totul alta!
Numai bine!

| Doloresidk a răspuns:

Pai fiecare isi doreste cat mai multe funde si cat mai multe puncte.

funda? laughing [glumesc big grin]

| Lilia2621 a răspuns:

Pai nu stiu, unele persoane iubesc sa aiba cit mai multe fundite, insa singura nu stiu pentru ce. Eu de exemplu sunt fericita cind primesc o fundita, dar niciodata nu m-am gindit pentru ce imi folosesc ele. Pai acesta a fost raspunsul meu. Funda? big grin Glumesc...
pa pa o seara buna

| Iheartshoes a răspuns:

Pentru ca primind funda le arati ca te-au ajutat.
Unii cer funda doar pentru a avea cat mai multe care oricum nu ii ajuta la nimic.Altii cer funde ca o rasplata pentru raspunsul lor.Nu ii ajuta la nimic in viata aceste funde. Si eu ceream la inceput dar acum nu ma mai intereseaza happy

| emilica95 a răspuns:

Poate pentru ca, cred ca daca se milogesc primesc fundita?
si probabil le creste inima cand vad cate fundite au? xD

| Ada11 a răspuns:

Pai,poate fiindca cred ca "efortul" lor de a-ti raspunde trebuie sa fie rasplatit. Daca chiar cred ca te-au ajutat nu ar trebui sa ceara...
Pup.Ada

| Once21 a răspuns:

De prosti laughing

| ElenaOtilia a răspuns:

Pentru ca unii promit funda ca nesimtitii si eu dupa ce l-am ajutat si s-a folosit de raspuns uita sa mai dea funfa
Funda?

| AbC_4616 a răspuns:

De'aia!
funda? laughing