| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa uploadez pe youtube un video mai repede plz! Am facut ieri unul de 2 min si a durat sa il uploadeze o ora jumate big grin plz help!
Funda+Vot!

10 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Depinde de viteza ta pe net. Uite aici ceva, un test real:
http://www.speedtest.net/
Asteapa putin si "BEGIN TEST"
acolo o sa vezi IP-ul tau in partea stanga +cele mai apropie-te servare.
In functie de latimea de banda alocata (abonament)o sa vezi de ce nu poti trimite mai repede!

| panther2007 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti un Linux live ai viteza mult mai mare la net

| stlucian a răspuns (pentru panther2007):

NU E ADEVARAT! Depinde de latimea de banda pe care o ai alocata de distibuitorul (provideri) de net.

| panther2007 a răspuns (pentru stlucian):

Daca stai sa faci un mic test intre viteza de internet pe un windows si pe un Linux ai sa constati singur ca linux-ul e mai rapid

| stlucian a răspuns (pentru panther2007):

Si cata lume foloseste linux/ubuntu? Dar asta nu schimba cu nimic viteza de upload! Sistemul de operare NU poate grabii transferul de date.

| panther2007 a răspuns (pentru stlucian):

Eu te sfatuiesc sa incerci un linux/ubuntu live si sa incerci sa uploadezi un fisier ai sa vezi diferenta intre platformele de operare, si o sa imi dai dreptate. Cat despre linux il foloseste din ce in ce mai multa lume

| stlucian a răspuns (pentru panther2007):

Eu pot incerca dar cel care a pus intrebarea poate nu si este abisnuit cu sistemul lui de operare.Nu toti au cate 2 hdd s-au 2 PC pentru experimente.

| panther2007 a răspuns (pentru stlucian):

Pentru a experimenta un linux/ubuntu live nu iti trebuie de cat un amarat de stick usb de 4gb, atata tot... dupa ce ai experimentat linux-ul poti sa scoti linistit stick-ul din pc/laptop si totul e ok, pc-ul tau ruleaza in continuare windows-ul ce l-ai avut instalat inainte
Pentru ca in momentul in care doresti sa utilizei linux/ubuntu live nu il instalezi doar ai parte de o versiune demo destul de detaliata in cat sa iti poti da seama ce poti sa faci cu respectiva platforma daca o instalezi pe hdd

| TheDifference a răspuns:

Sa iti iei net de viteza mai mare, asta trebuie sa faci.

| Blue_Andrew_1998 a răspuns:

Il poti randa apoi sa il uploadezi va dura mult mai putinwinking