| Anonymus3000 a întrebat:

Eu am niste role cu abec 5 de 72 mm rotile si un prieten le are tot abec 5 si 50 mm da nu aluneca la fel de tare ca ale mele si zice ca e mai naspa cu roti mari ca inveti mai greu sa mergi ( eu nu stiu prea bine sa merg sunt incepator). Conteaza marimea rotiilor? Adica cu roti mai mici invat mai usor?

3 răspunsuri:
| niNNu a răspuns:

Da.Rotile mai mici iti ofera un echilibru foarte bun.Rotile meri esti ca pe tocuri... Daca mai ai intrebari de role da-mi mesaj happy

| niNNu a răspuns:

Bada conteaza.Ex. uitate la toate rolele agresive ca au roti mici, Da conteaza si materialul dar conteaza mult marimea.

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Nu conteaza marimea rotilor.Conteaza doar calitatea sau marimea. Uneori e nevoie sa le dai cu ulei.