| Robieski a întrebat:

Sall! Am o mica mare problema laughing. Locuiesc in Iasi si azi dupa scoala am urcat intr-un autobuz de la RATP... Atnci eu in gluma cu un prietem am zis sa ne preface ca suntem controlori dar soferul ne-o certat si bla bal bala laughing. Dar apoi acel prieten a mai zis ca sunt unii controlori rai, prosti si dusi de acasa. La asta soferul s-o ridicat si o chemat pe unu si i-a zis prietenului meu: "Zicand ceea ce ai zis m-ai jugnit si pe mine! Il vezi pe baiatul ista? E controlor si e fratele meu! si acest sofer i-o dat o palma prietenului meu si apoi s-o luat si de mine... As vrea sa ii fac o plangere. Ce am nevoie pentru aceasta plangere? E am ora plecarii, data, numarul autobuzului, seria autobuzului si nr matricol al autobuzului.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. Mergi cu unul dintre tutori (banuiesc ca esti minor) la politie.

| express11 a răspuns:

Sunteti toti prosti.ce naiba sa-i faci plangere?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa zici mersi ca ati scapat doar cu o palma. nu e normal ce a facut ala dar o meritati pe deplin. eu sa fi fost in locul lui chemam politia si voi o incurcati mult mai rau

| Robieski explică (pentru suntserios):

De ce? fiindca am zis IN GLUMA, RAZAND " Hai sa ne prefacem ca suntem controlori"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ce chemai politia? Ca au vrut sa faca o umila gluma?
Nu crezi ca mai indreptatiti ar fi fost eis a cheme politia pentru ca au fost agresati?

| LTAA a răspuns (pentru Robieski):

In astfel de cazuri, evita glumele proaste, poti sa dai peste un ceafa lata, care iti mananca zilele, plimbandu-te prin spitale.

| Robieski explică (pentru LTAA):

Pai daca dadeam de un "ceafa lata" imi pregateam telefonul sa-l filmez ca sa il dau la politie... oricum eu cand am vazut ce palma i-o dat prietenului meu am ramas masca si im pregateam telefonul ca sa-l filmez daca mai face ceva...
si crezi ca stau sa ma bata un sofer? ii dadeam si eu de ajungea el in spital nu eu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le ceea ce ai patit parintilor tai. Poate ei vor gestiona situatia cum trebuie.