| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat cu prietena mea ce mai buna ( ma rog, locul 2 ) din cauza ca sunt geloasa. Treaba sta in felul urmator :
Semestrul trecut iarasi ne-am certat dar nu din acelasi motiv si eram geloasa pentru ca statea cu o alta colega de a noastra tot timpul. Intr-un sfarsit am reusit s-o fac pe cea mai buna prietena sa o urasca pe colega aia cu care statea. Dar acum iarasi a inceput. Acum 2 saptamana cand am fost la ea am intrebat-o cat la suta o mai uraste pe colega aia si a zis ca 100%, dupa 3 zile a intrebat-o iarasi pentru ca mise pareau ca se apropie cam mult si a spus 67% acum o saptamana am intrebat-o iarasi si a spus 32% si azi cand am fost iarasi la ea a spus "nu o ai urasc, atat doar ca ma enerveaza cateodata " si sunt foarte geloasa! In special pentru ca colega aia vrea sa fie cea mai buna prietena cu cea mai buna prietena doar ca sa ma enerveze pe mine. Si nu stiu cum prietena mea nu intelege, ca eu tin mai mult la ea decat tine colega aia. Oricum, atunci cand s-au certat ultima data colega aia i-a spus prietenei mele ca parintilor ei nu-i pasa de ea ( de prietena mea ) si chestii gen ca se transforma in mine. Va rog, spunetii cum pot sa fac sa se certe din nou si prietena mea s-o urasca inapoi pe colega noastra? ATENTIE : Nu am intrebat cum sa nu fiu geloasa, am intrebat cum sa le fac iaarasi sa se certe!

P. S: Scuzati categoria

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Mi se pare o tâmpenie ceea ce ai făcut. Eşti cam egoistă, nu ţi se pare? Adică, ok, e prietena ta... dar asta nu înseamnă că nu are voie să aibă şi alte prietene. Dacă ai fi într-adevăr o prietenă bună nu i-ai fi stricat prietenia cu fata respectivă...
Şi nu înţeleg o chestie, e pe locul doi dar totuşi cea mai bună prietenă a ta? Poate fata aia e o mai bună prietenă decât tine şi ar trebui să le laşi în pace. Dacă e să se prefacă doar ca să-şi atingă scopul şi să vă vadă certate cred că o să-şi dea şi ea seama că a fost fraierită şi tot la tine se va întoarce.

Baftă!

| NyanCat a răspuns (pentru Rockart):

Se pare ca am pus semnul ala cu "ATENTIE" degeaba -_- Am spus ca vreau sa stiu cum sa le fac sa se certe, nu "sa aflu" chestii neadevarate despre mine -_-.

Si in legatura cu cea mai buna prietena a mea pe locul 1, as sta cu ea doar ca ea e plecata in Italia dar stie ca vom ramane tot timpu cele mai bune prietene :p

| Rockart a răspuns (pentru NyanCat):

Uite, eu nu dau sfaturi cum să distrugi o prietenie. Şi nu ţi-am spus cum să nu fi geloasă, ţi-am spus că ceea ce faci e o tâmpenie. Şi tu vrei să spui că eşti foarte împăcată cu sentimentul ăsta de gelozie... Foarte frumos, ce să zic. Mă rog... ai grijă ce şi cum faci, s-ar putea să vrei s-o ţii prea mult doar lângă tine şi să o pierzi de tot.

| NyanCat a răspuns (pentru Rockart):

Da da cum zici tu :d

| NyanCat a răspuns (pentru Rockart):

De fapt, nici nu era nevoie sa raspunzi daca nu poti ( LA INTERBARE! ) Oricum,
s-au certat laughing