| lolita24 a întrebat:

Sall... cum adica " NSIS Error"? Incerc din rasputeri sa descarc IMVU dar nu reusesc ca-mi apare porcaria asta! Funda celui care stie ce inseamna!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NSIS Error launching installer sau System cannot find the path specified

Rezolvare eroare "Error launching installer"

1. Asigura-te ca numele folderului in care a fost descarcat kit-ul de instalare nu contine diacritice sau alte caractere speciale. La baza instalarii softurilor sta Windows Installer-ul. Daca acesta nu poate sa citeasca calea de instalare (path-ul), va returna mesajul de eroare System cannot find the path specified sau Error launching installer.
Redenumeste numele folderului sau copiaza fisierul de instalare intr-un alt folder. Daca eroarea persista, sterge kit-ul de instalare si descarca iar aplicatia. De aceasta data intr-un folder care sa nu contina diacritice sau caractere speciale in nume. Indicat ar fi sa descarci si sa pastrezi kit-ul de instalare pe Desktop, pana se finalizeaza instalarea.

"System cannot find the path specified" & "Error launching installer" - Windows XP Errors

Bafta!

| JhonnyBravo a răspuns:

Salut, cum as putea sa rezolv aceasta problema de pe IMVU?

Error opening file for writing:
C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\IMVUClient\IMVUudpater.exe.