| PureMadnesS a întrebat:

Sall.stiti ca peste cateva zile vine ziua femeii 8 martie si as vrea sa-i fac o surpiza mamei mele. vreau sa-i iau un cadou dar...as vrea sa pregatesc o cine sau un desert ceva? mai usor daca e da sa fie BUNlaughing dau funda cine-mi da reteta perfecta si cine imi explica cum o facbig grinpls!

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Pai daca ai niste banutzi adunati poti sa ii iei un parfum sau ii iei o bluza ce ii place mai mult,cumpara un buchet de flori si ia o cutie de praline I love milka, fa-i o felicitare si ii va placea iti spun, pentru mame dragosteaa e cea mai buna sa stii dar succes! Funda?

| Andreea_9197 a răspuns:

Fursecuri simplehappy

INGREDIENTE

250 g unt
300 g faina
225 g zahar
1 ou
2 lingurite esenta vanilie
1 varf de cutit sare

PASUL1:
Intr-un castron se amesteca untul cu zaharul, vanilia si oul, cateva minute, cu mixerul. Se adauga faina si sarea si se amesteca pana se incorporeaza. Se da la frigider 30 de minute

PASUL 2:
Se incalzeste cuptorul la 325°F. Se pun gramajoare cu spritul in tava neunsa. Se coc la cuptor 10-15 minute.

SFAT: Poti face diferite forme. Poti chiar sa faci in forma de inimioara(daca ai forma)pentru a arata ca o iubesti foarte mult!

SUCCES!happy