| ionutz_3878 a întrebat:

Sall TPU, am o problema foarte grava... dirigintele nostru a spus ca marti la ora 10:30 avem sedinta cu parintii iar eu am luat 4 in teza la mate si mai am un 5 la oral. Tata nu stie despre acel 4 din teza. In rest la materiile celelalte nu am nici un 4. Am uitat sa mentionez ca sunt clasa a 11-a. Deci voi ce a-ti face in situatia mea? cel mai bun raspuns primeste funda

12 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi, dacă aş fi în locul tău, aş prinde curaj, aş gândi pozitiv şi le-aş spune părinţilor de nota de la teză. Curaj! Nu o să te omoare nimeni happy! Apoi, mai exersează şi tu, ca să nu mai iei note mici.

Baftă!

P.S: Trebuie să le spui părinţilor! Poate vor fi supăraţi că sunt notele mici, dar vor fi şi mai supăraţi dacă află de la altcineva, nu de la tine. Crede-mă!

| Lex169 a răspuns:

Spune-i tatalului tau poate te iarta decat sa afle de la diriginte.Cauta un moment in care tatal tau este cel mai OK poate nu se supara asa tare.Cel mult iti interzice calculatorul 1 zi si ai scapat.

| robertrobita a răspuns:

Sincer sa fiu eu nu i-as spune ca am sedinta

| CosmicKarma a răspuns:

Ne-am apuca de învăţat.

| antonio98 a răspuns:

Pai fi atent in cap tot nu o sa iti dea :
Ii spui de sedinta el va merge dar tu ii spui sa mearga putin mai tarziu de exemplu la 10:50 poate sunt spuse note si dirigintele va uita sa ii ma mentioneze si chiar daca ii va zice ii spui ca nu a vrut sa iti zica ce nota ai motivand ca e o nota foarte buna... si poate scapi acum nu stiu cum crezi tu ceaw

| Lex169 a răspuns (pentru antonio98):

Da la urmatoarea sedinta crezi ca n-o sa afle?

| lolyanna a răspuns:

Sigur nu esti tu singurul care se afla in aceasta situatie grea.Parerea mea este ca ar trebui sa ii spui de nota de la teza in momentul in care este foarte bine dispus si incearca sa ii explici ca teza a fost una grea si nu ai avut destul timp pentru a rezolva probleme, cred ca o sa ii convina mai mult sa afle asta de la tine decat de la altcineva.Desigur poti sa nu ii spui de sedinta, dar nu cred ca aceasta este varianta cea mai buna.Baftahappy

| ionutz_3878 explică:

Chestia e ca anul acesta a mai fost o sedinta si nu i-am spus tatalui de ea dar nu aveam note pe atunci

| lolyanna a răspuns (pentru ionutz_3878):

Lasa ca vei supravietui...ce poate sa iti faca? ...sa iti ia netu pentru cateva zile sau tv.

| alqaeda09 a răspuns:

Eu zic sa ii spui de sedinta, avand in vedere ca nu mai ai alte note proaste...ii spui si tu ca semestrul urmator o sa iti indrepti notele, blablabla chesti din astea big grin ...si incearca si tu sa iei macar doi de 7 sau macar sa nu mai iei note sub 5 happy

| crissscumpika a răspuns:

Eu as incerca sa vorbesc cu profesorul de mate,poate ma mai asculta ca sa-mi puna o nota mai mare. daca luni nu ai mate, ar trebui sa incerci sa te dai bine pe langa perinti, iar cand vezi ca ia-i mai indulcit putin sa le spui despre nota. daca ai luat o nota mai mare la ceva ai putea sa le spui mai intai de aia si dupa aia de mate.

| elenaa1999 a răspuns:

Ar trebui sa stai cu el de vorba si sa ii explici cum a fost situatia... si o sa inteleagawinking:d