| ionutz70 a întrebat:

am o statie AKAI si de azi nu mai merge bine de mers merge se aude dar la volum incet cand e sa dau volum tare si se aude cu bass se sting si se aprind ( numai cand e bass ) ce pot fcae...?

1 răspuns:
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut! Uita-te atent la difuzoare daca nu cumva iese fum din ele sau miros a ars. Cand intra bass-ul se produce un scurt-circuit, o atingere care face sa declanseze protectia de la statie. Uita-te la ce ti am zis si mai vorbim dupa.