| maryusik a întrebat:

Am si eu o intrebare vreau sa merg in excursie cu familia si nu stiu >undeUnde asi putea sa merg?

9 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Ai putea merge la

Poiana * Zanelor :x

http://www.emaramures.ro/......ita-Nasaud

ai de toate:x
net, piscinee, etcccc

eu pana acum am fost d 2 ori :x sh o sa ma mai duc
(cred & sper) :)) \m//

dar cred ca iti cam va lua pana sa gasesti zona aia.:))

:x

| blackdragon_7370 a răspuns:

Ati putea sa mergeti intr-un traseu in Moldova(vizitati manastirile, faceti o oprire in muntii Ceahlau, vizitati Iasul si Suceava cu toate atractiile lor), in Apuseni(pesterile din aceasta zona a tarii sunt fantastice), sa mergeti in Maramures(sa nu ratati cimitirul vesel de la Sapanta sau mersul cu Mocanita), mergeti in Bucegi(babele si sfinxul sunt atractiile principale), mergeti la vulcanii noroiosi, iar pe urma continuati-va calatoria prin Carpatii Orientali, faceti-va un traseu al oraselor ce dateaza din Evul Mediu, gen Targoviste, Curtea de Arges, Sibiu, Sighisoara, Brasov, etc; vizitati Sarmisegetuza regia(este in judetul Hunedoara din cate imi amintesc) sau puteti sa o luati spre mare(muzee de istorie, volei pe plaje, inot si altele). Sper ca ideile v-au fost utile.

| laura_7620 a răspuns:

Buna,ai putea sa mergi la Balvanyos(asa se pronunta, nu stiu daca am scris bine). Acolo sunt bai termale.Mai poti merge pe Transfagarasan,la Balea Lac,la mare(Mamaia,Costinesti),la Sovata,La Muntii Piatra-Craiului, la Sulina, in Muntii Bucegi. Sper ca te-am ajutathappy

| laura_7620 a răspuns:

Buna,ai putea sa mergi la Balvanyos(nu stiu daca am scris bine, asa se citeste), acolo sunt bai termale.Mai poti merge pe Transfagarasan,la lacul Balea,la mare(Mamaia,Costinesti),la Sulina,in muntii Bucegi, la Sovata, la Techerghiol. Sper ca te-am ajutathappy

| Francii99 a răspuns:

Daca ai bani poti merge in grecia-ATENA sau in Italia la colosseum sau in Croatia sau poti merge la mare la bulgari acum depinde d tine si d posibilitatile tale materialewinking {[(fundita :O3:O3)]}

| NoNameNoName a răspuns:

In Israel ar fi foarte frumos dacă ai merge. Sau Paris. Londra. Taiwan.happy

| alexandra543 a răspuns:

La mare, la munte,daca dispuneti de facilitati financiare ati putea merge in ambele locuri sau in alta tara,cum ar fi:Londra,Franta, America, Canada etc.

| marek13s a răspuns:

Ai fost la Balea Lac daca nu te poti duce acolo se spune ca la acel lac nu i-a fost gasit fundulbatting eyelashes este si zapada pe acolo tongue

| alexa_2699 a răspuns:

Ai putea merge in Grecia-Salonic :X sau daca vrei in tara la Tismana (jud. Gorj) sau la Fagaras:X la hotelul Broscuta ai de toate sau la Costinesti vila Ducahappy ai piscina, sala de jocuri, disco de toatehappy funda?