| irina222 a întrebat:

Ce as putea face in timpul liber ca sa nu ma mai plictisesc?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Daca nu stii de ce sa te apuci sau ce sa faci eu iti recomand una din urmatoarele chestii:

1. invata ceva nou! (legat de clc, de scoala, de orice)
2. gaseste-ti o activitate ( mananca, bea(nu bauturi), fa sport, plimba-te)
3. dormi! & TV
4. fa ceva ca ti-ai propus de mai mult timp dar mereu ai lungit-o
5. gaseste ceva care sa te captiveze(repara ceva, bijutereste un lucru, deseneaza, canta, citeste etc etccccccc)

sunt fff multe lucruri. e ca si cum ai vrea sa ti se enumere toate activitatile fizice si psihologice din lume ceea ce e imposibil.
oricum eu cred ca exista cel putin o ocupatie din cele enumerate de mine mai sus care te poate vindeca de aceasta "boala".

Hm...eu când mă plictisesc, aştept până mă plictisesc de plictiseală, după care m-apuc de făcut ceva util... laughing

hai te pupic doolce:*love struck

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poti sa citesti o carte, poate poezii daca nu ai destula rabdare. Poti asculta muzica, sa iesi la o plimbare, mergi la sala, iesi seara la o terasa.

Poti sa iti impui sa inveti ceva nou zi de zi. In fiecare zi e de datoria ta sa gasesti ceva ce trebuie sa inveti. O sa vezi ca o sa gasesti cateodata un proiect mai indraznet care o sa dureze mai mult decat o zi. Si asta te va ajuta mult. De obicei cu cat iti propui mai mult, cu atat e mai interesant. Provocarea mereu suscita interes.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citeste, n-ai sa te mai plictisesti niciodata.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sa descoperi ce iti place sa faci intai, apoi nu va mai fi o problema.

| Ionutzsa a răspuns:

1.Suna-ti prietenii si iesiti undeva sa va plimbati, sa beti un suc, sa barfiti laughing orice happy.
2. apuca-te de un sportbatting eyelashes
3. asculta muzica, danseaza tongue

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Patineaza. e foarte, foarte distractiv!

| MihAelA_1847 a răspuns:

Pai, citeste, plimba-te pe afara si fa ce iti place.

| dada_2571 a răspuns:

Buna! Ai putea face sport, ai putea citi, desena, compune. Te poti inscrie la cursuri de jurnalism, dans, teatru, dezbatere.

| biscuite a răspuns:

Dormi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste, deseneaza, canta (la un instrument, poti invata la clubul copiilor din orasul tau), patineaza, joaca sah (online sau cauta un club), du-te la karate, tenis de masa/camp, inot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu cand ma plictisesc am foarte multe variante: stau la calculator, cant sau dansez prin casa big grinbig grin. Este imposibil sa te plictisesti dansand prin casa :X.