| Teddy_6960 a întrebat:

cum fac poze direct din calculator:S:S:S:S? adica... vreau sa fac o poza cand vb eu cu cineva pe messenger fara aparat, webcam sau telefon. Funda+vot. PLS

Răspuns Câştigător
| teodor10 a răspuns:

Ai o tasta prt sc. Apessi pe ea cand vrei poza, apoi te duci in paint si dai pastewinking

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Faci un printscreen la pagina de mess in momentul cand iti da camera! Ca sa faci un printscreen apesi consecutiv tastele Fn+Prt Scr apoi te duci in paint si dai lipire. acolo iti va aparea pagina de mess dupa care dai salvare ca jpg sau png!
Sau daca ai windows7 ai un program in pc care se numeste Snippingtool (il cauti in start -> Snippingtool ) cu el se lucreaza foarte usor dupa ce se instaleaza pe ecran tragi cu mouse-ul ce vrei sa copiezi (camera de la mess) si il salvezi in pc! Bafta!

| sonya a răspuns:

Ai dupa tastele F... un Prt Scr de la printscreen(deasupra la delete) apesi pe el. dupa apesi ctrl+C deschizi paintul apesi CTRl+V si iti apare poza facuta la desktop. Ce ai tu deschis pe desktop. Ca e o pagina de internet ca e messenger se vede tot.

| xGyAx a răspuns:

Poti face asta doar daca ai camera web. Daca ai intri pe My Computer si acolo undeva este o imagine cu o camera.dai acolo si poti face cate poze vrei! SUCCES

| M a răspuns:

PhotoScape
poti sa.ti faci poza la mess si site.uri trebuie sa.l descarciwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Amalia a răspuns:

Cu photoscape. cand intrii pe el.ai o roata mare asa-i?

asa...sii...dai la capture screen si acolo selectezi. full screen.si gata :*

Funda?:S

| fluture2404 a răspuns:

Este un program si se numeste CyberLink YouCam.

| allgamemuziq a răspuns:

Pai pe tastatura in coltul drept sus vezi ca e un buton pe acolo preen screen apesi pe el in mementul cand vrei sa faci poza dupa aia itrii in paint apesi contol v si acolo dai save unde vrei sa o salvezi sper ca team putut ajuta ceao:*

| Taaci a răspuns:

Salut! Trebuie sa te uiti pe tastatura ta, si acolo ai un buton pe care scrie PRINT SCREEN SYSRQ si cand vorbesti cu cineva dai click pe acel buton. Apoi poti intra in Paint si Apesi "control"(Ctrl) si in acelasi timp "v" si ai imaginea in Paint. Apoi daca vrei poti sa tai numa ceea ce iti foloseste.O salvezi si gata! Sper ca ai inteles!:*
Funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi... uită-te puţin la tastatură. Ai în dreapta sau depinde cum ai tastatura, Print Screen SysRc. Acolo printeaza imaginea, apoi deschizi Paint şi dai Paste. Fundăăă?!

| RWS a răspuns:

Buna apasa butonul "print screen" il gasesti la tastatura in partea dreapta sus! Apoi intrii in "paint" si dai acolo la "edit" si apoi "paste", si iti va aparea poza!

| Buzgo_Maria_1960 a răspuns:

Vreau sa fac poze pe calculator