| Sn0wY a întrebat:

Daca dau Format la C cat timp am instalate foarte multe in el se sterg si raman componentele de la windows sau se sterge tot?

Funda plss

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Deci procesul de formatare al partiției C se va oprii undeva la mijlocul drumului, prin stricarea sistemului de operare.
Deci nici partiția nu va fi formatată în totalitate și nici sistemul de operare nu va mai fii funcțional.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred ca vei putea formata partitia C:\ numai daca ai instalat sistemul pe alta partitie. Oricum, acolo nu mai ramane nimic.

| MMihai a răspuns:

Dacă în partiția C ai sistemul de operare Windows, și este singurul sistem de operare de pe hard, faci un câhh acolo.

| MMihai a răspuns:

Un calculator ca să funcționeze bine trebuie să aibă pe hard cel puțin un sistem de operare funcțional.

| MMihai a răspuns:

După ce dai o comandă, calculatorul va avea tendința să execute comanda dată de tine.

| MMihai a răspuns:

La comanda formatează partiția C se distrug diverse fișiere inclusiv fișiere din Windows.
Cu fișiere parțial distruse practic nu mai ai sistem de operare funcțional.

Răspuns utilizator avertizat
| julie1006 a răspuns:

Cand dai format se sterge tot