| UnuCuSapca a întrebat:

Sall TPU, de obicei stau in casa si nu gasesc pe nimeni afara, de obicei cand ies cu prietenii doar de uita pe telefon si se joaca cu ken'dama si nu ma fascineaza nici una dintre aceste ocupatii. Concluzia: Ce as putea face singur afara... fara a ma plictisesc?
P.S. Daca nu statean cu prietenii mei un alt grup are fi fost cu 'vagabonzi' care fac 'parkour' peste toate gunoaiele.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iesi cu aia de stau pe tlefoane si incearca sa impui diverse activitati distractive care sa-i faca sa le lase, sau sa le zici ca te deranjeaza ca iesiti ca sa stea cu nasu in telefon.

| UnuCuSapca explică (pentru Adry05):

Când stau pe FB sau pe Instagram nici o bomba nu ii distrage.

| octav005 a răspuns:

Concluzia este ca sa prostit lumea de tot. ia prostit tehnologia. smartfonurile, etc.

inainte nu exista asa ceva si era mult mai frumos. te puteai juca sotronul. lapte gros, fata-scunselea. ratele si vanatorii, tara tara vrem ostasi. si multe alte jocuri cu care am colilarit. si din pacate le=am uitat definitiv.

eu cred ca am fost printre ultimii din generatia de atunci. nu mai exista acea copilariee. acum toti stau pe pc cu jocuri. etc

| Satango a răspuns:

Să călătorești în timp, unde, majoritatea persoanelor nu era manipulată de tehnologie.