| MissIndependent a întrebat:

Sall! Vreau sa invat sa vb fluent engleza, stiu destul de bine dar accentul nu se prinde de mine, cand vb singura adica repet ceva cuvant in engleza imi iasa binisor dar cand ii spun cuiva ceva in engleza nu imi iese de nici o culoare... ce sa fac?

2 răspunsuri:
| claum01 a răspuns:

Poate te emotionezi cand vorbesti in fata cuiva.Repeta pana o sa reusesti.

| EmaCha a răspuns:

Ai putea sa iei meditatii sau sa te uiti la filme in engleza, dar fara subtitrare.