| cosmin2221 a întrebat:

Hey all's...

Am facut un pariu cu tata ca daca invat engleza fluent pana la vara imi i-a ce vreau laughing
Eu stiu destul de binisor engleza... dar cum fac sa o stiu din ce in ce mai bine? Cum ati procedat voi?

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Daca sti destul de bine urmeaza cea mai misto parte din arta "invatarii limbii engleze".Pai, cauti tu un serial care sa iti placa si te uiti la el cu subtitrare in engleza.Nici trebuie sa depui prea mult efort, dar cand este vreun cuvant pe care nu-l sti te duci repede la google traducere si afli ce inseamna happy ( eu vorbesc engleza fluent de cand am terminat 300 de episoade din Bleach ^^ )

1 răspuns:
| heartslow a răspuns:

Dupa parerea mea, trebuie sa iti cumperi niste carti despre limba engleza, sau chiar niste carti facute de autori englezi dar sa nu fie traduse in romana(asa te obisnuiesti cu limba engleza), si ca sa iti potrivesti un pic accentul incearca pe :http://translate.google.com/#ro|en|
si dupa ce scrii cuvantul, sau textul dai pe listening ca sa auzi accentul.
Sper ca ti-am fost de ajutor funda?:)