| Valentin_5229 a întrebat:

SAlut. Ajutati'ma si pe mine va rog. Mi s-a rupt cablul/sarma acela/aceea de la schimbat-orul de viteze(am bicicleta). Ajutati'ma si pe mine cu sugestii, cum sa'l fac la loc.Mentionez ca daca incerc sa schimb nu se mai intinde cablul

Răspuns Câştigător
| andrey23 a răspuns:

Cumperi un cablu nou. desfaci schimbat-orul (sa tii minte ordinea la piese ca sunt multe) scoti cablul, il pui pe cel nou si il prinzi la loc in schimbat-or. de intins il strangi de jos cat iti trebuie, vezi cat tragi de el happy

1 răspuns:
| rhe3a a răspuns:

De legat si facut nod nicio sansa, trebuie schimbathappy